"Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, звичаях, піснях і культурі" саме з таких слів розпочався в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава" брейн-ринг присвячений Дню української писемності та мови.

  Коли і як народилась українська писемність? На ці та інші запитання ведучі заходу, бібліотекарі А. Шеремета та А. Стус, намагалися дати відповідь, зробивши невеличкий екскурс у минуле.

  Адже, фактично саме з виникненням писемності розпочався період розквіту історії людства. Запрошеним на захід учням 8-А, 8-Б та 8-В класів ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (кл. керівники К.М. Шаловінська та Мусійчук Н.І.) бібліотекарі розповіли про те що, кожен народ йде своїм шляхом до створення писемності та про джерела нашого письма, які губляться десь у далекому минулому і до сьогодні наукою не пізнані. Також усім присутнім були продемонстровані відео ролики О. Зайчуком, працівником Жмеринської дирекції кіновідеомережі та кіновідеопрокату, про автора "Повісті минулих літ" Нестора-літописця та першодрукаря Івана Федорова, адже, саме у його друкарні було видано перший буквар.

  Після завершення екскурсу в історію створення української писемності та мови, було розпочато брейн-ринг "Знавці рідної мови" між двома командами. Учасники змагалися між собою розумом, мудрістю та гумором. Правильно відповідаючи на запитання, виконуючи різні цікаві завдання, команди отримували бали, а по завершенні брейн-рингу учасники були нагороджені грамотою та подякою і сувенірами.

  Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – це почесна місія кожного громадянина України. Тож бажаємо, щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя і оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови.