У п'ятницю, 25 жовтня, Національний банк України запустив в обіг 5 мільйонів банкнот номіналом в 1000 гривень. Про це повідомляє прес-служба НБУ. Купюра 1000 гривень стала на сьогоднішній день найбільшою банкнотою. До цього це місце займала купюра в 500 гривень.

  На лицьовій стороні банкноти зображений портрет блакитного кольору відомого українського академіка Володимира Вернадського. Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки — геохімії, біохімії, радіогеології.

  Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі президії Національної академії наук України.

  За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75×160 мм. Основний колір — блакитний. За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні - оновлені 20, 100 та 500 гривень.

  Цитата, розміщена на лицьовій стороні купюри говорить: "Я вірю у величне майбутнє України". Повний вислів Вернадського звучав інакше: "Я вірю у величне майбутнє України й Української академії наук..."

  У НБУ кажуть, що нову банкноту підробити буде дуже складно. Банкнота номіналом 1000 гривень має понад 20 елементів захисту, які дозволяють гарантовано підтвердити її достовірність. Вона має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту. Захист гривневих банкнот не поступається рівню систем захисту провідних валют світу. Банкноту захищає полімерна стрічка пурпурного кольору із зображенням тризуба. При обертанні купюри змінюється напрямок руху фону стрічки, а колір переливається від нефритового до золотистого.

  В Нацбанку відзначали, що необхідність введення в обіг банкноти нового найвищого номіналу назріла досить давно. Останнього разу Національний банк уводив у обіг новий номінал 13 років тому — у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу. Зараз ситуація змінилася. Зросла середньомісячна заробітна плата. Змінилася і структура банкнот в обігу. Зараз більше 55% з них за сумою припадає на банкноти номіналом 500 гривень, і ще третина — на банкноти номіналом 200 гривень. В Нацбанку вважають, що наявність банкноти номіналом 1000 гривень дасть можливість економити на транспортуванні і зберіганні банкнот.

  Нагадаємо, з 1 жовтня монети номіналами 1, 2 і 5 копійок перестали бути засобом платежу. Крім того, почалося поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу, їх прийматимуть для розрахунків. Але ті монети, які будуть потрапляти в банки, не будуть повертатися в обіг і поступово їх буде ставати все менше. Також у НБУ планують восени 2019 року ввести в обіг монету номіналом 5 грн.

  Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному Інтернет-представництві Національного банку України за посиланням: https://bank.gov.ua