Не допустити розповсюдженню хвороби африканської чуми серед свиней на території району та затвердити план карантинних заходів щодо випадку сказу, виявленого в с.Носківці – такі питання були предметом обговорення на засіданні Державної надзвичайної епізоотичної комісії під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Юрія Колесника.

  По першому питанню присутніх поінформував начальник управління Держпродспоживслужби в Жмеринському районі Микола Горбатюк .

  Він зазначив, що ситуація по розповсюдженню африканської чуми свиней залишається надзвичайно складною.

  З початку 2016 року в 10 областях нашої держави виявлено 14 випадків АЧС: Полтавська (3), Одеська (3), Миколаївська (1), Сумська (1), Житомирська (1), Кіровоградська (1), Хмельницька (1), Черкаська (1), Чернігівська (1) та Чернівецька (1) області, у тому числі 2 випадки серед диких кабанів та 12 - серед домашніх тварин. В Кіровоградській, Хмельницькій та Чернівецькій областях АЧС зареєстровано вперше.

  З метою недопущення занесення збудника хвороби на територію району заступник голови райдержадміністрації Юрій Колесник акцентував увагу на підвищенні ефективності проведення профілактичних заходів. Членами комісії прийнято відповідний план заходів.

  По другому питанню інформував секретар Державної надзвичайної епізоотичної комісії Руслан Пустовий. Він повідомив, що на господарському обійсті в с.Носківці був знайдений лис, хворий на сказ. Після обговорення інформації комісія прийняла рішення про введення в с.Носківці карантинних обмежень. Обговорено питання щодо унеможливлення контакту диких і свійських тварин, створення бригад щодо відлову бродяжних собак. Начальник відділу охорони здоров’я Олександр Ярмоленко запропонував винести на розгляд сільських, селищних голів питання про прийняття на сесіях місцевих рад Програми по боротьбі зі сказом.

  Дане питання підтримали всі члени комісії та вирішили включити в план заходів.

  По завершенню Юрій Вікторович закликав присутніх активізувати діяльність кожен в своєму напрямку щодо недопущення випадків захворювань на сказ та посилити проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи серед населення. Адже краще запобігти, чим ліквідовувати наслідки.