Свою Україну любіть,
  Любіть її…Во время люте,
  В останню тяжкую минуту,
  За неї господа моліть.

  Т.Г. Шевченко

  В Україні протягом десяти років у жовтні-листопаді проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для учнів 5-11 класів. Конкурс проводиться з метою:

  • вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка;
  • виявлення творчо обдарованої молоді розвитку її інтелектуального потенціалу;
  • виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу;
  • підвищення мовної освіти в Україні.

  Твори Шевченка намагалися трактувати по-різному, підлаштовуючи під зручні ідеологеми та вкладаючи політичну складову. Та основного не вбили: здатність його слова відроджувати віру українців у свою власну долю, власну правду. І нині саме у наших руках повернення слова Шевченка у кожну українську домівку. А воно як донині, так і надалі єднатиме нас, лишатиметься мірилом духовності української нації.

  2 листопада 2019 року відбувся обласний етап зазначеного конкурсу, в якому прийняли участь четверо учнів закладів освіти нашого району, а саме: Гладчук Сюзанна, учениця 5 класу Браїлівської ЗОШ І-ІІ ст., Кирнична Яна, учениця 7 класу Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ст., Лукашенко Анастасія, учениця 9 класу Сербинівського НВК та Ковач Марина, учениця 11 класу Северинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Троє школярок здобули призові місця: Ковач Марина та Лукашенко Анастасія – ІІ місце, Кирнична Яна – ІІІ місце. Своїм прикладом, творчістю, дослідницькою роботою під чуйним наставництвом педагогів Бойчук З.П., учительки української мови та літератури Северинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Воронович Л.С., учительки української мови і літератури Сербинівського НВК та Півнюк Г.І., вчительки української мови і літератури Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ст. відтворюють та повертають нашій нації істинну правду й силу слова Кобзаря.

  Переможці конкурсу за ґрунтовні знання завдячують своїм наставникам. Адже саме завдяки їхній великій любові до своїх учнів, завдяки їхній відданій праці вони стали знавцями і шанувальниками рідного слова! Крім цього дівчатка-переможиці мають здібності до гуманітарних наук, ерудовані, талановиті, начитані, комунікабельні. Це різнобічно розвинені юні особистості, які весь час перебувають у творчому пошуку. Наділені високими моральними якостями, загальною культурою та вихованістю.

  Відділ освіти райдержадміністрації щиро дякує юним Шевченкознавцям та їх наставникам за високі знання, бажає не зупинятися на досягнутому і крокувати далі до нових перемог, а всім нам вірити в Україну так, як вірив в неї Тарас, і в те, що всі разом зможемо зробити її заможною і щасливою.

  Залишаймося з Шевченком, читаймо Шевченка, відкриваймо себе за допомогою Шевченкового слова.

  Кравчук Л.О., методист РМК