В Северинівській ОТГ, яка обрала безпеку в громаді одним із своїх пріоритетів, впроваджують інноваційні методи зі створення безпечного середовища в громаді.

  Ініціатором проекту «Громада, доступна для всіх – спільна відповідальність» стала ГО «Моя Северинівка», діяльність якої на суму майже 500 тис. грн.. (з них 100 тис. грн.. – кошти місцевого бюджету) профінансував Фонд «Відродження». Реалізація ідеї передбачала комплекс заходів: підготовку приміщень, закупівлю мультимедійної техніки і меблів, а також анкетування та навчання дітей.

  - У Северинівській ЗОШ І-ІІІ ст.. створили Центр медіації – шкільну службу порозуміння. Для цієї роботи залучили фахівців Інституту миру і порозуміння. Зокрема, Єлизавету Коваль, яка понад 10 років допомагає створювати подібні служби в Україні. У рамках проєкту було відібрано 18 дітей із Северинівської та Чернятинської шкіл громади, які пройшли спеціальне навчання, - розповів Владислав Підгаєць, інспектор з інформаційного забезпечення Северинівської сільської ради.

  - Шкільний Центр медіації – це осередок з пошуку рішень для безконфліктного спілкування, вирішення суперечок дітей з допомогою третьої сторони. А спеціально відібрані активні школярі, у разі виникнення конфліктних ситуацій між дітьми, виступають арбітрами. Для мирних переговорів у школі обладнано спеціальну кімнату з сучасними засобами візуалізації для відпочинку та стресового розвантаження дітей.

  Владислав Підгаєць наголосив, що сьогодні дуже важливо запобігати цькуванню у школах, адже ця проблема набула у середовищі дітей шокуючих масштабів, і тут краще обходитися без впливу дорослих. Саме діти, що мають авторитет серед собі рівних, можуть ефективно вирішити такі конфлікти. Звичайно, є й старший медіатор, який координує роботу, але конфлікт діти розв’язують самі.

  - У нас вже є випадки, коли школярі самотужки і успішно вирішують проблему, і варто сказати, що координація дорослого тут майже не потрібна. Менше спостерігається випадків булінгу, діти дружать і добре співпрацюють,- каже Галина Кубіцька, бібліотекар та старший медіатор Северинівського Центру медіації.

  Реалізація безпекового проєкту у Северинівській громаді передбачає не тільки створення служби порозуміння для школярів, а й налагодження безпекової інфраструктури. У громаді облаштували кілька автобусних зупинок біля освітніх закладів та на швидкісній трасі Жмеринка – Бар, провели освітлення вулиць, встановили камери відеоспостереження та готують інформаційні банери для населення об’єднаної спільноти.

  Вікторія Мельник Газета «Вінниччина» Фото з сайту громади