У приміщенні обласної державної адміністрації відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського з делегацією швейцарського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на чолі з директором проєкту Юргом Крістеном.

  Від Вінниччини також участь у зустрічі взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної державної адміністрації Василь Броварник, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков та директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталя Гижко.

  Очільник області подякував делегації представників проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за візит та багаторічну співпрацю, яка в рамках Меморандуму про співробітництво між DESPRO, Вінницькою облдержадміністрацією і Вінницькою обласною Радою розпочалась ще у 2007 році й триває досі.

  «Протягом останніх років зроблено чимало. Завдяки спільній та плідній співпраці з проєктом DESPRO в області реалізовано 62 проєкти, а саме у сфері водопостачання, водовідведення, соціальних послуг, а також поводження з твердими побутовими відходами, загальною вартістю майже 80 млн грн, з них кошти DESPRO близько 37 млн грн. Зокрема, в рамках реалізації зазначеного Меморандуму, який підписано 15 березня 2018 року в області проводиться робота по розробці проєкту Регіонального плану управління відходами, який передбачає впровадження цілісної системи з реалізацією повного комплексу заходів з управління (поводження) з відходами», - зазначив очільник області.

  Владислав Скальський також зауважив, що сам проєкт є надзвичайно важливим не лише з технічної точки зору, але й навчальної. Адже в рамках DESPRO проведені семінари-навчання для всіх громад та районних координаторів з питань підготовки, реалізації проєктів та семінари щодо розрахунку тарифів на надання послуг з водопостачання та водовідведення.

  В свою чергу, Юрг Крістен зазначив, що Вінниччина - перший регіон в Україні, де розпочали реалізовувати проєкти DESPRO. Перші з них реалізовані в громадах Калинівського району. За словами Юрга Крістена, для DESPRO це був досить вагомий і корисний досвід, адже вони теж навчались, як співпрацювати і реалізовувати проєкти в Україні. «На сьогодні маємо велику розгалуженість проєктів, а також маємо гарні результати не лише у Вінницькому регіоні, а й в усій Україні», - зазначив Юрг Крістен.

  Директор проєкту також окремо виділив успішну реалізацію проєктів DESPRO у Іллінецькому районі. «В червні місяці наступного року планується IV завершальна фаза реалізації проєкту в Іллінецькому районі. Я, як керівник, ініціюватиму переговори щодо запуску нового проєкту на цій території».

  Юрг Крістен відмітив, що запорукою успішної співпраці з Вінниччиною є те, що в цьому зацікавлені всі гілки влади і представники громади.

  За підсумками зустрічі члени делегацій висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю та обмінялись пам’ятними подарунками.