В Жмеринській районній державній адміністрації 29 жовтня 2019 року відбулася семінар-нарада з сільськими, селищним головами. Участь у нараді взяли: перший заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації О.Монастирський, заступник голови районної ради В.Бігас, керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади, установ та організацій.

  На розгляд учасників зібрання виносилися питання, які мають найбільшу актуальність в даний час.

  О.Монастирський розпочав з інформації про проведення позачергової сесії районної ради, якою внесено зміни до районного бюджету та якими потребами вони були викликані. Акцентував увагу на питанні початку опалювального сезону та забезпечення належного температурного режиму в закладах соціальної сфери. Також вів мову про забезпечення фінансування закладів соціальної сфери. Надав інформацію про добровільне приєднання трьох територіальних громад району Жуковецької, Коростівецької та Рівської до міста обласного значення Жмеринка та створення Жмеринської міської об’єднаної територіальної громади. Олександр Іванович нагадав про відзначення Дня працівника соціальної сфери, закликав приділити їм гідну уваги на місцевому рівні. Ним озвучено порядок денний наради.

  Військовий комісар Жмеринського об’єднаного військового міського комісаріату Т.Андрійчук вів мову про організацію та проведення осіннього призову на строкову військову службу. Він звернувся до очільників територіальних громад з проханням посприяти якісному оповіщенню призовників та забезпеченню їх явки до військкомату. Наголошував на додержанні чинного законодавства щодо забезпечення призову громадян на строкову військову службу в Збройних Силах України та повідомив про програму стимулювання жителів територіальних громад під час призову на строкову військову службу та службу за контактом. Роздав пам’ятки для розповсюдження серед населення.

  Заступник начальника відділу у Жмеринському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба говорив про необхідність наповнення відомостей Державного земельного кадастру земельними ділянками, право власності (користування) на які виникли до 2004 року та посвідчені державними актами або договорами оренди, відомості про які не внесені до ДЗК. Зазначив, що розгорнуто широку інформаційну кампанію з даної тематики. Закликав сільських, селищного голів надати допомогу місцевому населенню у впорядкуванні документів на земельні ділянки тим самим посприяти оперативнішому наповненню бази даних та захистити права власників.

  Про взаємодію комунального некомерційного підприємства «Жмеринський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Жмеринської районної ради з сільськими та селищною радами в напрямку створення належних умов для роботи сімейних лікарів та забезпечення надання якісної медичної допомоги на первинному рівні вів мову головний лікар Центру О.Калінський.

  Про підготовку до проведення Всеукраїнського перепису населення у 2020 році інформувала начальник відділу статистики в Жмеринському районі С.Панфілова. Вона наголосила на необхідності вжиття заходів для впорядкування адресного господарства, встановлення показчиків з назвами вулиць та номерами будинків. Також потребу упорядкування господарських книг. Звернулася до очільників громад з проханням провести роз’яснювальну роботу на місцях для забезпечення безперешкодного встановлення контакту з жителями під час проведення перепису працівниками відділу статистики.

  Начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації К.Цабак піднімала тему стану та порядку оформлення права власності на гідротехнічні споруди, розташовані в сільських та селищній радах. Вона закликала очільників територіальних громад розпочати процедуру оформлення з підготовки необхідних документів.

  Головний спеціаліст управління О.Бойченко повідомила сільських, селищного голів про зміни до порядку отримання дотацій на молодняк великої рогатої худоби та попросила донести інформацію до населення і посприяти їм в отримані коштів.

  Начальник відділу організаційної роботи апарату райдержадміністрації Л.Слащук звернула увагу учасників наради на питання співпраці Головного управління статистики у Вінницькій області з органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в частині надання статистичної звітності, а також в процесі підготовки до проведення перепису населення. Нагадала про необхідність надання копій рішень виконавчих комітетів сільських та селищної рад, згідно чинного законодавства. Наголосила на важливості належного ведення кадрового діловодства в органах місцевого самоврядування.

  Керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук довела до відома керівників громад новації в законодавчій базі України, а саме, мова йшла про виконання Закону України від 02 жовтня 2019 року №140-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», про роботу з наборами даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №409 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних». А також про додаткові заходи з організації контролю за виконанням завдань, встановлених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голів обласної та районної державних адміністрацій і стан виконавської дисципліни у виконавчих комітетах сільських та селищної рад, організацію діловодства, стан упорядкування документів у виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування, стан виконання завдань визначених указом Президента України від 05.05.2011 року №547 з питань забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації. Повідомила про зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель.

  Начальник відділу культури та туризму Ю.Рубан нагадав сільським та селищному головам про відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, закликав відзначити працівників сфери культури на місцевому рівні, поділився планами щодо відзначення свята в районі.

  Заступник начальника управління – начальник відділу праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації І.Тарануха відзначила зміни в законодавстві України щодо нарахування субсидій та допомог.