29 жовтня відбулася позачергова 51 сесія міської ради, у ході якої Жуківці, Рів та Коростівці увійшли до складу Жмеринської об’єднаної територіальної громади.

  Секретар міської ради Юрій Світлак повідомив, що з Вінницької обласної державної адміністрації надійшли висновки щодо добровільного приєднання Жуківецької, Коростівецької та Рівської сільських територіальних громад до територіальної громади міста обласного значення Жмеринка Вінницької області. Саме тому виникла потреба у позачерговій сесії.

  Згідно порядку, передбаченого Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», депутати своїм рішенням утворили на території Жмеринської міської об’єднаної територіальної громади Жуковецький старостинський округ з центром в селі Жуківці, до складу якого увійшли території сіл Жуківці, Петрівка, Сідава, Щучинці, Ярошенка; Коростівецький старостинський округ з центром в селі Коростівці, до складу якого увійшли території сіл Коростівці, Слобода-Носковецька, Малі Коростівці та Рівський старостинський округ з центром в селі Рів, до складу якого увійшли території сіл Рів та Межирів.

  Сільські голови отримали статус старост і увійшли до складу виконкому. У ході роботи депутати підтримали Положення про старост, які представлятимуть інтереси жителів сіл. Одноголосно затвердили оновлений склад виконавчого комітету міської ради, до складу якого увійшли: староста Коростівецького старостинського округу Анатолій Кокиза, староста Рівського старостинського округу Аліна Садовнік та староста Жуківецького старостинського округу Надія Тріскун.

  Секретар міської ради Юрій Світлак зауважив, що жителі сільської місцевості не будуть відчувати дискомфорту щодо отримання адміністративних та соціальних послуг, тому у зв’язку із розширенням меж території і збільшенням кількості населення депутати внесли зміни до структури міської ради.

  Окрім старост, до структури виконкому додали посади головного спеціаліста управління містобудування та архітектури, головного спеціаліста архівного відділу, головного спеціаліста відділу по обліку, розподілу житла та по роботі із зверненнями громадян, інспектора з питань соціальної роботи відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, головного спеціаліста відділу реєстрації управління «Центр надання адміністративних послуг», 3 посади головних спеціалістів відділу земельних ресурсів, 3 посади діловода відділу внутрішньої політики, діловодства та контролю.

  У зв’язку з добровільним приєднанням територіальних громад представники депутатського корпусу прийняли рішення щодо реорганізації Жуківецької, Коростівецької та Рівської сільських рад шляхом приєднання до Жмеринської міської ради, що має на меті інвентаризацію майна, активів та зобов’язань, управлінських, бухгалтерських та інших документів з документальним підтвердженням станом на 31.12.2019 р.

  Наприкінці секретар міської ради Юрій Світлак акцентував: «Сьогодні ми взяли велику відповідальність, і докладатимемо максимум зусиль, щоб усі жителі нової адміністративної одиниці відчували комфорт, безпеку і отримували якісні послуги».

  Плідної співпраці на благо усіх жителів Жмеринської об’єднаної територіальної громади побажали перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Монастирський та заступник керівника виконавчого апарату районної ради з питань економічного розвитку та зв’язків з органами державної влади і місцевого самоврядування Едуард Крайнік.

  У своїй промові Олександр Іванович подякував Юрію Світлаку та депутатам за відкриття басейну, підтримку у забезпеченні розвитку медицини, поліпшення надання медичних послуг, облаштування нового ліцею для старшокласників та розвиток дорожньої інфраструктури.

  Едуард Іванович побажав нових успішних проектів в статусі об’єднаної територіальної громади.

  Про спроможність сільських громад і перспективні плани розвитку висловилися екс-сільські голови, а віднині старости Надія Тріскун, Анатолій Кокиза та Аліна Садовнік.

  За матеріалами Жмеринка.City