Жмеринською міськрайонною філією Вінницького ОЦЗ спільно з Чернятинським коледжем ВНАУ проведено профорієнтаційну виїзну акцію «Дорога до вибору». Захід проведено для учнівської молоді та мешканців Северинівської об’єднаної територіальної громади під гаслом «Зроби свій вибір сам!».

  Дійство проходило на території Чернятинського коледжу ВНАУ. Коледж готує аграріїв , а саме : агрономів, пасічників, економістів, спеціалістів з виробництва та переробки продукції тваринництва та аквакультура. Крім цього студенти паралельно набувають і робітничих професій: оператор комп’ютерного набору, водій категорії В,С, тракторист-машиніст ІІІ класу, квіткар-озеленювач.

  В цих стінах навчали та виховали не одне покоління майстрів золотих рук.

  На святі школярі Северинівської ЗОШ-І-ІІІст., Чернятинської ЗОШ-І-ІІІ ст. та молодь Северинівської ОТГ зустрілися із студентами, викладачами, наставниками Чернятинського коледжу, представниками Жмеринської міськрайонної філії.

  З величезною любов’ю студенти представляли та презентували свої професії. На ці кілька годин навчальний заклад перетворився ніби на вулик, де у кожного відведена своя роль. Не залишилось відвідувача, який би не пройнявся повагою до робітничих професій та спеціальностей, яких навчають в коледжі та до тих людей, наставників, які передають свої знання та досвід сьогоднішнім студентам коледжу. Знайомство з професіями чергувалися з піснями та цікавими виступами студентів коледжу. Чудеса можуть створити руки людини, людини яка безмежно віддана своїй справі.

  Ось біля такого дива затримувались усі присутні на святі – це майстер-клас по окуліровці плодових дерев та визначення якості меду та дегустація. Кожен відвідувач мав змогу власноручно випробувати як працює різноманітне обладнання. Сподобалось учням спілкування з майстрами виробничого навчання.

  Зацікавлені учні 8-11 класів пройшли психодіагностичне обстеження на правильність вибору професії.

  Закінчилось свято екскурсією відвідувачів по маєтку Вітославських - Львових, в якому розміщено коледж, аудиторіях, майстернях, лабораторіях, місцях дозвілля цього чудового навчального закладу та козацькою юшкою польової кухні.

  Дивлячись в щасливі очі студентів та викладачів можна сказати словами Ушинського: „Если вы удачно выберете труд и вложите в него всю свою душу, то счастье само вас отыщет.»