Северинівська об’єднана територіальна громада не вперше відзначається новаціями, в ОТГ успішно впроваджують проекти з енергоефективності, використовують альтернативні джерела енергії, працює ЦНАП, Центр безпеки та пожежне депо. Северинівська ОТГ активно долучається до навчальних заходів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми « U-LEAD з Європою», представники громади неодноразово побували у study-турах, організованих Програмою. Як результат – ОТГ успішно веде проєктну діяльність і залучає інвестиції на розвиток території з різних джерел, зокрема – Державного екологічного Фонду, ЄС, донорських програм.

  А ось тепер громада обзавелася першою в Україні сміттєсортувальною станцією на колесах. Її конструкція дозволить працювати зі сміттям на території населених пунктів об’єднаної громади. Придбали техніку за кошти екологічного фонду – 85% вартості профінансували з обласного бюджету, ще 15% - з місцевого.

  17 жовтня у с.Северинівка відбулась презентація проєкту та роботи комплексу. До громади завітали керівники ОТГ Вінниччини, заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник, експерти, науковці, а також представники підприємства – виробника сміттєпереробної техніки GREENEX ECO.

  На початку зустрічі відбулась презентація сміттєпереробного комплексу та його технічних можливостей. За словами виробників, мобільна лінія для сортування ТПВ від GREENEX ECO є універсальним автономним комплексом для сортування муніципальних відходів та розрахована на роботу на декількох локаціях за відповідним графіком. Потужність комплексу 600 кг сміття на день, передбачено 4 фракції – ПЕТ- тара, картон, скло, папір. Техніка обладнана електро-генератором і відповідає всім сучасним вимогам поводження з ТПВ та еко-безпеки.

  Це пілотний проєкт як для компанії-виробника, так і для України в цілому.

  Вартість мобільного сміттєсортувального комплексу – 2 мільйони 236 тисяч гривень. Виготовили його на Харківському підприємстві Greenex Eco. Станція обладнана як дизельним генератором, так і точкою підключення до електромереж, що дає максимальну автономність під час її роботи. Універсальний завантажувальний пристрій дозволяє працювати з контейнерами різного типу і об’єму. Виробники розповідають, що комплекс можна переміщувати на різні локації за допомогою звичайного трактора.

  У кабіні станції може одночасно працювати від 2 до 4 осіб.

  Комплекс на колесах має: завантажувальний пристрій, конвеєр, дизель-генератор, прес, УФ-лампи, систему вентиляції кабіни, освітлення.

  Але перед тим, як він почне працювати, жителі громади мають навчитися сортувати сміття.

  У рамках цього проєкту передбачено також встановлення 12 пунктів збору сміття, в яких стоятимуть по 6 контейнерів для сортування, комерційну вторинну сировину продаватимуть для переробки, а інші відходи вивозитимуть на полігон.