Осінні денні та нічні перепади температури призводять до виникнення густих туманів, особливо у вранішні часи. Через це значно погіршується видимість на дорогах. Сектор цивільного захисту райдержадміністрації закликає усіх учасників дорожнього руху бути пильними на дорозі, щоб уникнути аварійних ситуацій та ДТП. Особливо наголошуємо бути пильними батькам, які відпускають до школи дітей самих. При можливості, у цей період поведіть дітей до школи особисто, вразі ж неможливості проведіть з вашими дітьми бесіду та навчіть їх як потрібно поводитися на дорозі в період туманів.

  Туман — це природне явище, що трапляється доволі часто і є одним з найнебезпечніших для автомобілістів. Туман є однією з причин автомобільних аварій.

  Якщо дальність видимості є 500–1 000 м, то туман вважається слабким, 50–500 м — помірним і менше 50 м — сильним.

  Сильний туман найбільш небезпечний при проїзді перехресть і особливо залізничних переїздів. Через нього водій не бачить дорожніх знаків, погано помічає світлові сигналізації. У тумані відбувається ушестеро разів більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же час без нього.

  Окрім зниження видимості, туман здатний піднести автомобілістам іще низку проблем.

  По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об’єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти, їде або стоїть зустрічна машина, бо просто біла пляма до певного моменту.

  По-друге, у тумані спотворюються кольори. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений — жовтіє. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, адже в такій ситуації краще не поспішати, ніж потрапити в ДТП.

  Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом, а прогулятися пішки.

  Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:

  • вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка з’явилася зненацька;
  • під час руху в колоні збільшіть дистанцію між автомашинами не менше ніж на 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту;
  • фари при русі в тумані повинні бути обов’язково увімкненими. Варто ввімкнути задні ліхтарі і спеціальні протитуманні фари;
  • уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду;
  • не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;
  • не намагайтеся обганяти транспортний засіб у тумані. При русі в тумані слід бути особливо обережними.
  • при зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, щоб позначити габарити вашого автомобіля.

  Сектор з питань цивільного захисту райдержадміністрації