Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 616 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017р. № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» (Порядок № 616) надаємо роз'яснення.

  Коли має бути враховано вік особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до 23-років?

  Виходячи з постанови КМУ №616, ключовою нормою є прийняття рішення місцевою комісією про придбання дитині житла або виплата їй грошової компенсації. Тому особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не має досягнути 23 років до моменту прийняття місцевою комісією Рішення, передбаченого пункту 30 Порядку №616.

  Якщо дитина на момент написання заяви має свою сім’ю (дітей, чоловіка/дружину), чи розраховується гранична вартість з урахуванням членів сім’ї?

  Ні. Порядок № 616 передбачає забезпечення тільки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, а не їх сімей.

  В пункті 19 Порядку №616 зазначено, що не допускається одночасне перебування дитини на квартирному обліку за місцем її походження та за місцем її проживання. Чи стосується це внутрішньо переміщених дітей? До чиєї компетенції належить перевірка не перебування на квартирному обліку за місцем походження/проживання?

  Статтею 11 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що органи місцевого самоврядування забезпечують зарахування внутрішньо переміщених дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Також на сьогодні неможливо підтвердити не перебування на квартирному обліку осіб на тимчасово окупованих територіях. Тому, логічним є не застосовувати норми абзацу другого пункту 19 Порядку №616 до дітей, у випадку неможливості підтвердити їх перебування на квартирному обліку за місцем походження. Перевірка не перебування на квартирному обліку за місцем походження/проживання дитини, належить до повноважень місцевої комісії відповідно до абзацу п'ятого пункту 8 Порядку №616.

  Пунктом 28 Порядку №616 передбачено, що документи, зазначені в абзацах 6, 8-14 цього пункту, у разі придбання житла за рахунок коштів грошової компенсації, подаються після вибору житлового приміщення. На розгляд комісії управління соціального захисту населення має передавати пакет документів, після надання всіх, зазначених у пункті 28 документів, чи тільки ті, що зазначені у абзаців 1-5, 7 цього пункту? У який термін дитина має надати документи, зазначені в абзацах, 8-14, після надання заяви?

  Для придбання житла комісії подається увесь пакет документів, передбачений пунктом 28 Порядку №616. Для виплати грошової компенсації комісії подаються документи, окрім зазначених в абзацах 6, 8-14 пункту 28. Відповідно до пункту 40 Порядку №616 грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку. Термінів для подачі документів, визначених абзацами 6, 8-14 пункту 28 не передбачено.

  Управління соціального захисту населення райдержадміністрації