Практичне навчання, що відбулося в рамках „Місячника цивільного захисту” на базі Коростівецької ЗОШ І-ІІ ступенів за участю завідувача сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Яковець Наталії Яківни надовго запам’ятається учням школи цікавістю та актуальністю почутого та побаченого. Директор школи Лесь Андрій Васильович пояснив учням про мету заходу, дав відповідні настанови щодо порядку дій учнів і вчителів при евакуації їх з приміщення школи під час навчальної пожежі.

  Після поданого сигналу, що сповіщав про евакуацію учнів з приміщення школи, всі діяли злагоджено та організовано. Заступник директора Слободянюк Ольга Володимирівна доповіла директору про результати евакуації та проведений перерахунок учнів. Діти вишикувалися на подвір’ї школи, де пройшов огляд пожежно-технічного обладнання пожежного автомобіля першої допомоги.

  Фахівці оперативно-рятувальної служби пояснили дітям як себе поводити під час пожежі: не панікувати, не забувати власні речі, щільно закривати двері класів, що унеможливить розповсюдження вогню, не штовхатися та, по можливості, допомогти слабшому. Наголошувалося на тому, що електропостачання споруди, в якій виник вогонь, має бути обов’язково припинено.

  Жмеринські рятувальники ознайомили дітей з багатофункціональними можливостях автомобіля пожежної допомоги та продемонстрували як працює його обладнання.

  Перед учнями виступив начальник 8 – ДПРЧ у м. Жмеринка та Жмеринського району 2- ДПРЗ ГУДСНС України у Вінницькій області Андрій Андрійович Рудик та його колеги.

  Дітям розповіли про гідроножиці, якими розрізають метал будь якої товщини та визволяють постраждалих з металевої пастки, продемонстрували костюм пожежника англійського виробництва і електричні засоби захисту.

  Для рятування людей з водяної або льодяної пастки в автомобілі є надувний човен та рятувальна соломина, рятувальний круг, жилет та мотузка.

  Входячи в задимлене приміщення, крім захисного костюма, пожежники користуються апаратом постауера для захисту органів дихання та зору. Також було продемонстровано надувну подушку для підйому автомобіля, ємність для води розміром 500 л та стаціонарну автономну електростанцію. Особливу увагу учнів Рудик А.А. звернув на те, як правильно повідомляти службу 101 про небезпеку, яка трапилася.

  Обов’язково надати максимум інформації про особу, що телефонує та місце пригоди: пожежі, виявлення вибухово-небезпечного предмету чи ДТП.

  Також фахівець пожежної частини наголошував на недопущенні хибних дзвінків до служби 101. Так як хибні виклики – це не гра, а проблема, яка буде дорого коштувати батькам «телефонних терористів».

  На завершення дітям продемонстрували, як здійснюється гасіння пожежі з водяного стволу, що знаходиться в пожежній машині.

  Учні та вчителі жваво долучалися до спілкування з професіоналами. Отримані знання про правила поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій допоможуть їм в подальшому житті залишитися здоровими та неушкодженими. На згадку про навчання учні активно фотографувалися біля пожежного автомобіля. .

  Завідувач сектору з питань ЦЗ РДА Н. Яковець