Минулого тижня в приміщені центральної районної бібліотеки Жмеринським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено групу зустрічей для прийомних батьків, батьків-вихователів. Провели та організували захід практичний психолог РЦСССДМ Ковальчук Т.О. та педагог соціальний Стовбчата Н.А. за тематикою «Особливості статевого виховання дітей: від теорії до практики застосування. Сексуалізована поведінка дітей».

  Основна мета проведення групи зустрічей - це допомога прийомним батькам, батькам-вихователям в підвищенні рівня компетенції щодо статевого виховання дітей з урахуванням вікових особливостей статевого розвитку, визначення норм сексуалізованої поведінки та шляхи профілактики і зниження ризику, пов'язаного з сексуалізованою поведінкою підлітків. Захід пройшов у дружній атмосфері. В ході зустрічі батьки були ознайомлені з віковими особливостями статевого виховання та сексуалізованої поведінки дітей. Переглянуті відеосюжети допомогли батькам поринути в світ свого дитинства, пережитих емоцій та почуттів в період становлення своєї ідентичності та статевого дозрівання, краще зрозуміти переживання своїх прийомних дітей. Під час зустрічі батьки змогли знайти нову інформацію, відповіді на «незручні» запитання дітей, як реагувати на «дивні» ігри, як пояснити інтимну близькість та яких помилок не можна допускати в жодному разі. Прийомні батьки приймали активну участь в опрацюванні життєвих ситуацій, ділилися власним досвідом виховання прийомних дітей. Практичний психолог, Ковальчук Т.О. спільно з батьками визначали проблемні питання, знаходили шляхи їх вирішення.

  Серед батьків розповсюджено соціально рекламні матеріали та інформаційно-довідкову літературу.

  Жмеринський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру вдячність, директору КЗ «Жмеринська ЦРБ ім. В.П.Вовкодава» Лесі Шульган, за створення комфортних умов у проведенні заходу.