З нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва 11 жовтня 2019 року в районному будинку культури відбулися урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості та засобів масової інформації. Почесними гостями на святі були учасники бойових дій на Сході країни, родини загиблих героїв.

  Свято розпочалося з патріотичної пісні.

  До зали внесли Державний Прапор України, прозвучав Гімн.

  У скорботі присутні схилили голови у хвилині мовчання на знак пам’яті за загиблими у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

  Пісня «Молитва до Бога» прозвучала як благання Всевишнього про упокій душ невинно убієнних захисників своєї Батьківщини.

  На сцену запрошено членів родин 6 загиблих воїнів, які навіки залишаться героями в наших серцях.

  Керівник апарату районної державної адміністрації Т.Москальчук не стримуючи сліз висловила слова глибокого співчуття родичам загиблих, до неї доєднався заступник голови районної ради В.Бігас. Доземним поклоном була їхня подяка за мужність та героїзм хлопців. Родинам вручили матеріальну допомогу та обереги, виготовлені вихованцями районного будинку культури.

  Представники районної влади привітали громадськість зі святами, які припадають на 14 жовтня – Днем захисника України, Днем Українського Козацтва, Покрову Пресвятої Богородиці та Днем створення УПА. Бажали здоров’я, благополуччя, мирного та світлого неба над головою, а також Божого захисту Україні та її синам.

  На адресу Жмеринської райдержадміністрації напередодні Дня захисника України надійшов лист - подяка батькам старшого солдата Сергія Білана з с.Сербинівці від командира військової частини, у складі якої він захищає східні кордони нашої держави від агресора. Районна державна адміністрація та районна рада відзначила Сергія та його батьків Почесною грамотою, подякою та грошовою винагородою.

  За патріотизм та особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності нашої країни, вірність військовій присязі та з нагоди Дня захисника України Почесними грамотами з виплатою одноразової грошової допомоги відзначено учасників АТО, ООС та волонтерів, які проживають в районі.

  З привітальною промовою виступив військовий комісар Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Т.Андрійчук.

  Офіційну частину свята продовжив святковий концерт, підготовлений працівниками та вихованцями районного будинку культури.

  У фойє закладу культури працювала тематична виставка експозицій, присвячених історії Української держави, героям – захисникам та загиблим воїнам.