Сьогодні в країні відбувається реформування практично усіх галузей економіки. Торкнулися зміни й організації роботи служби зайнятості населення.

  За словами директора Жмеринського центру зайнятості Тетяни Когут на даний час впроваджено антикризовий регламент роботи, який змінив ідеологію служби: від пасивних виплат до активного пошуку роботи. Завдяки чому у 2016 році можна спостерігати позитивні зрушення: за пів поточного року безробітних зареєстровано на 15% менше, ніж у відповідному періоді 2015 року.

  В 3,5 рази більше громадян вдалося переконати, що мати роботу краще, ніж перебувати на обліку у статусі безробітного. На 10% більше громадян взяли участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру. Зросла кількість вакансій, завдяки активізації співпраці з безробітними: якщо у 2015 році впродовж 6 місяців було подано 584 вакансії, то в 2016 їх вже 774. Також зросла і кількість роботодавців, які надали вакансії для укомплектування службою зайнятості.

  Для прискорення працевлаштування безробітних громадян та задоволення потреб роботодавців, ми впроваджуємо нові форми роботи. Зокрема в центрі зайнятості з’явилися адміністратори зали, які буквально зустрічають клієнта при вході та намагаються в перший день запропонувати усі можливі варіанти працевлаштування та забезпечити людину роботою. Готуємо з безробітними відеорезюме, яке, з дозволу безробітного, відправляємо на електронну пошту відповідних підприємств, формуємо базу відеорезюме для роботодавців. Плануємо впроваджувати дистанційне спілкування безробітних та роботодавців за допомогою онлайн-ресурсу.

  Для навчання своїх спеціалістів обласна служба впроваджує таку форму навчання, як вебінари. Під час проведення семінарів з безробітними та роботодавцями пропонуємо їм невеликі анкети для виявлення наших недоліків у роботі та підвищення якості послуг, які ми надаємо. Анкети-опитування розміщено на веб-сторінці офіційного сайту Вінницької обласної служби зайнятості.

  Проблема пошуку роботи вічна. Від її успішного вирішення залежить доля людини. Недаремно говорять: «Знайдеш роботу до душі – знайдеш щастя». Добре, коли держава має у свій структурі таку організацію, яка допомагає людям знайти своє місце у суспільстві. А ще краще, коли в таких службах на місцях працюють мудрі, досвідченні, висококваліфіковані фахівці – справжні професіонали своєї справи.