В останній день вересня Україна відзначає день усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

  Вперше українці відзначили цей день зовсім нещодавно - в 2009 році. Тоді указ президента України (тепер уже екс-президента) Віктора Ющенка проголосив, що День усиновлення в нашій країні буде відзначатися 30 вересня щорічно.

  Це день вшанування прийомних батьків, вихователів дитячих будинків родинного типу, педагогів, лікарів, усіх, хто причетний до усиновлення і захисту прав дитини. Це день радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і дбайливих сім'ях.

  На території Жмеринського району проживає семеро усиновлених дітей, 4 прийомні сім’ї та 1 дитячий будинок сімейного типу, у яких на спільному вихованні та проживанні виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Водночас, ще 6 хлопчиків та дівчаток різного віку чекають на свою люблячу родину - на усиновлення чи влаштування до інших сімейних форм виховання.

  Усиновлення – це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками як з боку дорослих так і з боку дитини. Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих, адже батьки, які народили та усиновили мають однакові права та відповідальність, а народжені та усиновлені діти – це рідні діти.

  Реалізація права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні можлива завдяки її влаштуванню, до сімейних форм виховання: усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

  Гарантовані державою права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають забезпечити їм гідне життя, але тільки в тому разі , коли ми – громадяни, небайдужі до важкої дитячої долі допоможемо відкрити нові обрії для малечі, яка має право на щасливе майбутнє.

  У переддень свята, ми щиро вітаємо усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників. Ви дали кожній дитині, яка виховується у Вашій сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, дали їй свою любов і душевне тепло. Бажаємо Вам усім міцного здоров’я, щастя та злагоди!

  Висловлюємо велику вдячність усім небайдужим до дитячої долі! У цей урочистий день ми повинні думати також і про тих дітей, які чекають на родину, котра стане для них рідною. Візьміть дитину у родину! І нехай із цим прекрасним моментом у Вашій оселі назавжди запанує щастя, добробут і родинне благополуччя! Нехай милосердя і щедрість Ваших душ заради наших дітей примножується із кожним днем, а Віра, Надія і Любов завжди допомагають в усіх Ваших починаннях!