У суботу, 21 вересня, громада с. Махнівки зустрічала гостей з усієї України та Республіки Польща. Саме в цей день відбулось офіційне відкриття «Культурно-туристичного центру Тимка Падури» та І Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!».

  Організатори, а саме: громадська організація «Медіа Центр "Власно» за підтримки Українського культурного фонду, Вінницької обласної державної адміністрації, Козятинської районної державної адміністрації, Козятинської районної ради, Козятинської міської ради та Махнівської сільської ради доклали всіх зусиль для того, щоб зробити захід неповторним та цікавим.

  Участь у фестивалі взяв колектив троїстих музик «Вусачі» Браїлівського селищного будинку культури. За неперевершене виконання музикальних творів вони були відзначені Подякою.

  Розпочався захід на могилі Тимка Падури. Далі була представлена двомовна книга (українсько-польської) «Стежками Тимоша Падури» та автограф сесія від автора Миколи Купчика.

  Присутніх вразило виконання музикальних творів аматорських колективів Козятинського району, а також з Вінницької та Житомирської областей, а також виступи лірників, кобзарів, волинкарів, торбаністів та інших музикантів.

  Відбулась презентація фільму про життя та творчість Тимка Падури, виступи рок-гуртів «Гуляйгород GG», «Широкий лан», «Медовий полин», «Чумацький шлях» та інших.

  Під час фестивалю працювали тематичні локації, зокрема такі, як: «Українське козацтво ХVII ст.», «Польське військо та побут польський», «Старовинні українські народні музичні інструменти», «Сільський побут ХІХ ст.», «Галявина хлібороба ХІХ ст.», «Скарби української народної творчості», «Вишиваємо портрет Тимка Падури», а також планується організувати виставку картин «Махнівка ХІХ ст. очима сучасних художників».

  Гості заходу були запрошені до вишивання портрету Тимка Падури. Портрет стане першим почесним експонатом в майбутньому музеї поета.