Одним із важливих напрямків роботи Жмеринської районної державної адміністрації є захист законних прав та інтересів дітей. Під час чергового засідання Комісії з питань захисту прав дитини, яке відбулося 18 вересня 2019 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації О. Монастирського, було розглянуто 5 питань.

  Про суть справи щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадянина відносно його малолітніх дітей інформувала членів комісії головний спеціаліст служби у справах дітей А.Навроцька. Заслухавши і обговоривши отриману інформацію, а також поспілкувавшись з матір’ю дітей та враховуючи згоду батька, комісія прийняла рішення вважати доцільним позбавити його батьківських прав.

  Про підсумки проведення оздоровчої кампанії 2019 року та роботи відділу освіти у напрямку забезпечення захисту прав дітей з багатодітних родин доповіла головний спеціаліст відділу освіти Т.Кабаровська. Наразі,вона повідомила, що в 2019 році було виділено на відпочинок та оздоровлення дітей 557 тис. грн.. - 450 тис. грн. на оздоровлення та 107 тис. грн.. на організацію роботи пришкільних таборів. Охоплено 941 дитину. 32 путівки надано областю. До кінця року передбачено ще 7 путівок до табору «Артек» для дітей з категорій сироти, інваліди, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних малозабезпечених родин. В стаціонарних таборах оздоровлено 155 дітей, 786 дітей перебували в пришкільних таборах. Під час оздоровчої кампанії було охоплено 14 дітей – сиріт. За кошти районного бюджету було організовано відпочинок та оздоровлення на березі моря 75 дітям. За власні кошти Северинівська ОТГ оздоровила 9 дітей з числа талановитих та обдарованих.

  Т.Кабаровська також висвітлила питання про роботу суб’єктів виявлення та організації соціального захисту дітей щодо протидії торгівлі дітьми. Зазначила, що в районі ведеться активна профілактична робота для запобігання ганебному явищу, а також широка інформаційна кампанія. Налагоджено конструктивну співпрацю з відповідними органами та службами.

  Потоківський сільський голова П.Коломієць поінформував комісію про роботу виконавчого комітету сільської ради в напрямку запобігання безпритульності та бездоглядності серед дітей, захисту прав дітей, виконання індивідуальних планів соціального захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, а також про ефективність вжитих заходів. Повідомив, що в громаді проживає 16 багатодітних сімей, 3 сім’ї вважається неблагополучними, 6 матерів-одиначок, є 5 дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 дитини-інваліда. На засіданнях виконавчого комітету та опікунської ради регулярно обговорюються питання, які стосуються цих категорій жителів, про догляд за дітьми, виявляються недоліки, проводяться інспектування родин, розмови з батьками, в т.ч і в школі під час батьківських зборів. Також ведеться робота щодо заборони продажу сигарет та спиртних напоїв неповнолітнім, інші профілактичні заходи. Налагоджена співпраця з іншими службами та дільничним офіцером поліції.

  В ході засідання комісії також розглянуто питання виконання та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей.