Електричний струм - дуже небезпечний!

  Щоб уникнути електротравматизму і зберегти життя собі та оточуючим, потрібно дотримуватись елементарних правил електробезпеки, а саме:

  - ні в якому разі не наближайтесь ближче ніж на 8 метрів до обірваних проводів повітряних ліній електропередачі, які лежать на землі або звисають з опор чи з дерев (провід може знаходитись під напругою);

  - не намагайтесь самостійно відновити електропостачання (не проникайте до трансформаторних підстанцій та електрощитових). Роботу з відновлення та ремонту електромереж повинні виконувати лише кваліфіковані працівники районних електромереж ПАТ «Вінницяобленерго» (РЕМ);

  - якщо ви відпочиваєте на природі, не рибальте поруч з лініями електропередач та не наближай-тесь до електроустановок;

  - слідкуйте за тим, щоб діти не грались поруч з трансформатор-ними підстанціями, не вилазили на дерева, що розташовані під повітряними лініями електропередач та не запускали біля ліній електропередач «повітряних зміїв»;

  - не залишайте дітей без нагляду поруч з електроприладами;

  - перед проведенням будь-яких робіт з розкопування ґрунту – поцікавтесь в РЕМ, чи не прокладена в даному місці кабельна лінія;

  - при виявленні обривів електропроводів, відчинених дверцят трансформаторних підстанцій та виникненні будь-яких інших неполадок в електромережах, терміново повідомте чергового диспетчера територіально розташованого РЕМ.

  УВАГА!

  • Якщо ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику із землею обірваного проводу – виникає небезпека напруги кроку (напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму, замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини).
  • щоб уберегти себе, виходити із небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.
  • якщо людина потрапила під напругу, її потрібно якнайшвидше звільнити від дії електричного струму та приступити до надання домедичної допомоги.

  Пам'ятайте - важлива кожна хвилина!

  • Найбезпечніший спосіб - вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату.
  • Якщо поруч є інші люди, попросіть їх терміново викликати «швидку допомогу», а також повідомити про нещасний випадок черговому диспетчеру РЕМ (номер телефону диспетчера має бути на дверях електроустановки, або ж дізнайтесь його у диспетчерів спецслужб за телефонами: «101», « 102», «103»).

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

  Попередження дітей про небезпеку електроструму – це один із способів запобігання трагедії.

  Про всі відомі вам випадки порушення Правил улашту-вання та експлуатації електроустановок, пошкодження ліній електро-передач і обладнання підстанцій, та про осіб, які скоїли розкрадання, обладнан-ня електроустановок, просимо негайно повідомляти органи місцевої влади, внутрішніх справ, а також РЕМ.

  Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області