12 вересня 2019 року перший заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації О.Монастирський спільно з головою районної ради В.Малярчуком провели семінар-нараду з сільськими та селищним головами. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, місцевих органів виконавчої влади.

  На розгляд учасників зібрання виносилися питання, які мають найбільшу актуальність в даний час.

  О.Монастирський розпочав з інформації про проведення традиційних сільських спортивних ігор «Козацькі забави, які приурочені до Дня фізкультурника та проходитимуть цього року 14 вересня в Носковецькій сільській раді.

  Начальник відділу культури та туризму Ю.Рубан звернувся до очільників територіальних громад з проханням взяти активну участь у заході та принагідно подякував за високий рівень підготовки світлиць до свята 28-ї річниці незалежності України.

  На належній підготовці закладів району до роботи в осінньо - зимовий період наголошував О.Монастирський. Звернувся з проханням до очільників громад допомогти у заготівлі дров школам та дитячим садочкам.

  Про проблему, яку створює амброзія полинолиста, шкоду яку завдає людям і тваринам та збитки економіці розповідала провідний спеціаліст - державний фітосанітарний інспектор відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Г.Єгорова. Закликала об’єднати зусилля у справі боротьби з небезпечною рослиною. Роздала наглядну друковану продукцію для більшої поінформованості населення.

  Начальник відділу організаційної роботи Л.Слащук вела мову про стан виконавської дисципліни та заходи щодо посилення контролю за виконанням актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голів обласної та районної державних адміністрацій за 8 місяців 2019 року; про ведення діловодства у виконавчих комітетах сільських та селищної рад; про доступ до публічної інформації; про здійснення контролю щодо виконання сільськими та селищною радами делегованих повноважень органів виконавчої влади, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 року № 339.

  Про стан фінансування закладів соціальної сфери району інформували присутніх голова районної ради В.Малярчук та начальник фінансового управління В.Гамарник.

  В ході наради активно обговорювалося питання перспективності децентралізації влади в Україні.