Президент України Володимир Зеленський 12 вересня 2019 року зустрівся зі звільненими українськими військовими моряками, яких утримували в Російській Федерації, та членами їхніх родин.

  Зустріч відбулася у неформальній атмосфері на парковому подвір’ї Маріїнського палацу у Києві.

  Володимир Зеленський привітав військовослужбовців з поверненням на Батьківщину.

  Окремо Президент України подякував рідним захоплених моряків за підтримку, яку вони надавали.

  «Вони – такі ж герої, як і ви. Вони робили все, щоб вас повернути, а ми їм допомагали», – сказав Володимир Зеленський, звертаючись до моряків.

  Президент наголосив, що операція з повернення українців з Росії була надскладною. До процесу було залучено багато людей та органів влади, які злагоджено працювали над цим питанням.

  «Було дуже складно тримати це в секреті, коли залучено так багато людей», – зауважив Глава держави.

  Володимир Зеленський поінформував, що наразі вже вирішене питання з виділенням житла звільненим морякам в Одесі.

  Моряки натомість подякували Президенту за повернення додому, а декілька з них запросили Главу держави на власні весілля.

  Також запрошені подякували Володимиру Зеленському за те, що він носив на руках браслети з іменами утримуваних моряків, адже це підтримувало увагу до проблеми звільнення українців, зокрема з боку засобів масової інформації.

  Під час зустрічі Глава держави вручив морякам подарунки – президентські годинники.

  Нагадаємо, 24 військові моряки повернулися в Україну 7 вересня у рамках взаємного звільнення Україною та Російською Федерацією утримуваних осіб. Глава держави особисто контролював питання звільнення співвітчизників.