Станом на перше вересня 224,8 тисяч осіб отримають допомогу по безробіттю

  Середній розмір допомоги по безробіттю у серпні 2019 року становив 3253 гривні. Про це у Державному центрі зайнятості повідомили на інформаційний запит 112.ua.

  "Середній розмір допомоги по безробіттю у серпні 2019 року становив 3 тис. 253 гривні", - повідомили у ДЦЗ.

  Так, відповідно до постанови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 12.09.2018 №175 "Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю", з 01.01.2019 встановлено мінімальні розміри допомоги по безробіттю:

  • 1 630 гривень – для застрахованих осіб, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 6 місяців. Зазначеним особам призначається допомога по безробіттю у розмірі, що визначається з урахуванням середньої заробітної плати та страхового стажу і не може бути менше вказаного мінімального розміру.

  • 610 гривень - для осіб, які мають страховий стаж менше 6 місяців протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної. Крім того, вказаний мінімальний розмір допомоги по безробіттю призначається іншим категоріям безробітних, визначеним пунктом 2 статті 22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме: "звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами, особи, зазначені у частині другій статті 6 цього Закону, особи, зазначені в абзаці третьому частини четвертої статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

  Зазначимо, що станом на 1 вересня статус безробітного мали 275 тисяч українців, з них 224,8 тисяч отримають допомогу по безробіттю.

  Нагадаємо, згідно з даними Державної служби зайнятості, близько 90% громадян України, які перебувають на обліку з безробіття, мають вищу освіту.