Володимир Зеленський про повернення 35 утримуваних українців додому: Ми зробили перший крок і знаємо, що робити далі

  Відбулося взаємне звільнення Україною та Російською Федерацією утримуваних осіб. 7 вересня українській стороні повернули 35 громадян. Додому повернулися: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов, Роман Мокряк, командир МБАК «Бердянськ», Юрій Без’язичний, моторист-електрик, Андрій Артеменко, старший комендор, Андрій Ейдер, комендор-сигнальник, Богдан Головаш, випускник ІВМС, Денис Гриценко, командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування, Василь Сорока, капітан, перебував на борту МБАК «Бердянськ»,

Богдан Небилиця, командир МБАК «Нікополь», Вячеслав Зінченко, комендор-сигнальник, Сергій Цибізов, комендор-сигнальник, Сергій Попов, заступник командира дивізіону з електромеханічної частини – начальник електромеханічної служби 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування, Владислав Костишин, випускник ІВМС, Андрій Оприско, моторист-електрик МБАК «Вишгород», Андрій Драч, капітан, перебував на борту МБАК «Нікополь, Олег Мельничук, командир рейдового буксира «Яни Капу», Михайло Власюк, моторист-електрик, Віктор Беспальченко, комендор, Володимир Терещенко, комендор, Євгеній Семидоцький, марсовий, Володимир Лісовий, командир 31-го дивізіону суден забезпечення, Андрій Шевченко, головний старшина дивізіону, Володимир Варімез, старший радіотелеграфіст НК «Сміла» 31-го дивізіону суден забезпечення, Сергій Чуліба, командир відділення мотористів НК «Нова Каховка», 31-го дивізіону суден забезпечення, Юрій Будзило, командир радіотехнічного взводу управління 21-ї окремої р/т роти морського командування.

  Росії було передано також 35 осіб.

  Президент України Володимир Зеленський зустрів звільнених українців у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Глава держави потиснув руку кожному з них.

  Володимир Зеленський також зняв зі своєї руки та надягнув українським військовим морякам браслети з їхніми іменами, які обіцяв носити доти, поки хлопці не повернуться додому.

  «Звільнення відбулося. Я всіх вітаю з поверненням наших героїв», – сказав Глава держави, звертаючись до тих, хто зустрічав українців в аеропорту.

  Президент розповів про деталі того, як було досягнуто домовленостей щодо звільнення українців. Зокрема, він нагадав, що 7 серпня відбулася його телефонна розмова з Президентом РФ Володимиром Путіним. «Ми домовилися про перший етап розблокування нашого діалогу і перший етап припинення війни, повернення наших військових, моряків, наших територій», – констатував Президент.

  За його словами, тоді було домовлено про створення робочих груп, які працювали над реалізацією досягнутих домовленостей.

  «Робочі групи були створені, і ми домовилися, що впродовж місяця повинні говорити дуже предметно, працювати потужно, без брехні, та повернути наших хлопців додому», – сказав Володимир Зеленський.

  Він зазначив, що перший етап виконано. «Я гадаю, що перший етап виконано. Я маю підтвердити, що я як Президент України, і президент Росії Володимир Путін зробили все, що пообіцяли, і зробили це, не змінюючи на ходу наших домовленостей», – констатував Глава держави.

  Президент України також зазначив, що спочатку йшлося про повернення лише українських військових моряків, але з ініціативи української сторони до звільнення були долучені також інші.

  Він повідомив, що деякі сили не хотіли, щоб відбулося звільнення утримуваних осіб.

  Володимир Зеленський зауважив, що звільнення українців і їхнє повернення додому викликає радісні відчуття у кожного, та подякував усім, хто долучився до цього процесу: своїй команді, представникам Офісу Президента, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій та керівнику робочої групи Андрію Єрмаку.

  «Мені здається, ми всі зробили перший крок. Він був дуже складний. Ми знаємо, що робити далі», – сказав він. На злітній смузі звільнених чекали їхні родичі та близькі.

  «Що стосується хлопців, зараз вони зі своїми близькими поїдуть до «Феофанії». У нас є робоча група, й усі проблемні питання щодо квартир, ліків, будь-які фінансові питання, важливі для них, для підтримки, – ми все це зробимо», – підкреслив Президент.