Міський голова міста Бар оголосив голодування через те, що на черговій сесії місцеві депутати не підтримали рішення щодо реалізації проекту “Яблуневий шлях”. Зараз Артур Цицюрський збирає підписи мешканців міста на підтримку проекту.

  Як повідомляє “День”, на порядок денний сесії (2 вересня) були винесені чотири питання щодо реалізації зазначеного проекту, який передбачає створення виробничо-туристичного кластеру та запущення тематичного екскурсійного маршруту за підтримки коштів Євросоюзу.

  Проте, з 26 депутатів на засіданні були присутні 17. Більшість обранців своєї відсутності не пояснили. “За” продовження реалізації проекту виступили лише 11 депутатів, шестеро – проголосували “проти” та при цьому не аргументували своє рішення (для того, щоб рішення сесії було правочинним, його мали б підтримати щонайменше 14 депутатів). Таким чином, голосування “провалили”.

  Рішеннями пропонувалося затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, облаштування передбачених проектом об’єктів (зокрема, розсадника плодових дерев місцевих традиційних сортів яблунь і кластерного офісу з дегустаційним центром у рамках проекту) та внести зміни до рішення однієї з попередніх сесій ради про бюджет міста на поточний рік.

  Міський голова Бара Артур Цицюрський називає ситуацію саботажем та каже, що в минулі роки депутати підтримували рішення щодо цього проекту. Відтак Цицюрський вирішив влаштувати одноосібну акцію на підтримку проекту “Яблуневий шлях” та оголосив голодування, як протест проти свавілля депутатів.

  Нині, перебуваючи з 3 вересня у відпустці без збереження заробітної плати, міський голова встановив намет на головній площі Бара, де збирає підписи місцевих жителів на підтримку проекту “Яблуневий шлях”.

  – Тільки наша громада гальмує розвиток проекту. Очевидно, для окремих депутатів виконання політичних замовлень важливіше, аніж репутація і діяльність в інтересах громади. Це змусило мене до радикальних дій – голодування, – вважає Цицюрський.

  (“Весь бюджет Барської ОТГ у проекті стосується двох об’єктів: кластерного офісу в Барі та розсадника яблук у Антонівці. 99 450 євро закладено на створення кластерного офісу (ремонт приміщення, обладнання, меблі. Ще 5 тисяч заплановано на придбання комп’ютерної техніки та 2 450 євро на дегустаційне обладнання (соковижималка, концентратор кисню, машина для створення кисневих коктейлів). Серед інших витрат – 3 тисячі євро на транспортні витрати в межах проекту, 7 тисяч євро на організацію фестивалю APPLEBAR та 500 євро на фінансові послуги (банківська комісія, інші непередбачувані витрати).

  У результаті загальна сума проекту для Барської ОТГ -147 250 євро. Обов’язкове співфінансування зі сторони міської ради – 34 500 євро (23% від загальної вартості витрат по Барській ОТГ). Тому загальна сума грантових інвестицій – 112 750 євро, трохи більше 3 мільйонів гривень.

  Водночас, Барська міськрада може самостійно вирішувати, на які статті витрат направляти свої кошти” – пише BarNews.City. Водночас, як зазначив Артур Цицюрський в коментарі Vежі, є сподівання на те, що завдяки його акції та активній підтримці мешканців Бару, протягом цього тижня депутати підпишуть звернення до голови про скликання позачергової сесії, на засідання якої будуть винесені ті ж самі питання, що були 2 вересня.

  Артур Анатолійович також зазначив, що намет, встановлений ним на центральній площі міста, брендований символікою “Apple Bar Fest” (фестивалю, що відбувався вже двічі рамках “Яблуневого шляху”), освітлюється та навіть облаштований Wi-fi. Тож чоловік планує продовжити голодування та перебувати у наметі до того часу, допоки депутати не підпишуть зазначене звернення.

  Нині міський голова збирає підписи барчан на підтримку проекту (станом на 13:00 було зібрано 161 підпис). “Це має офіційно засвідчити підтримку “Яблуневого шляху” серед громадян” – пояснює Цицюрський.

  Проект “Яблуневий кластер” реалізується на території Северинівської та Барської ОТГ Вінниччини. Згідно з документацією, в ході реалізації у 2020 році на території Барського та Жмеринського районів буде створений туристичний кластер та запущений тематичний екскурсійний маршрут.

  Маршрут буде складатись з декількох об’єктів, створених або відремонтованих в рамках проекту. У селі Северинівка – це котедж садівника Дениса Макклера (там буде створена музейна кімната, а поблизу відремонтована теплиця), санаторій (буде запущено цикл процедур на основі яблучного соку) та місцеве комунальне підприємство (встановлена лінія з виготовлення соку та виробництва яблучних чіпсів). У селі Олександрівка – музей історії садівництва (оновлені експозиції та ремонт у приміщенні). У селі Антонівка – розсадник з старовинними подільськими сортами яблук. У місті Бар– кластерний офіс з дегустаційним обладнанням.

  Кінцевою метою проекту є створення регіонального бренду «Подільське яблуко» (власне яблука, соки, варення, джеми, сидри, пастили та багато іншого) з чіткою системою маркування та забезпечення якості. Кластер займатиметься питаннями брендування продукції та її реалізації, а також вирішуватиме нагальні питання виробників.

  З травня 2019 року реалізація проекту «Яблуневий шлях» зі сторони Барської ОТГ призупинена. Серед депутатського складу не набирається більшість голосів для ухвалення рішень по проекту, зокрема щодо затвердження проекту землеустрою, визначення приміщення під кластерний офіс, збільшення надходжень бюджету ОТГ на 2019 рік за рахунок грантових коштів. Серед причин негативного голосування зазначається безглуздість проекту, велика сума співфінансування та сумнівна користь результатів проекту для розвитку громади.

  Юлія Плахтій Фото з сайту “День”