З 1 жовтня працюватиме електронний документообмін між держорганами, а повна диджиталізація документообігу відбудеться протягом 1-2 років - Дубілет

  Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет заявляє, що з 1 жовтня почне працювати електронний документообмін між державними органами, а повна диджиталізація документообігу відбуватиметься в найближчі один-два роки.

  "Щомісяця держоргани надсилають один одному через загальні та спеціалізовані поштові служби десятки, якщо не сотні тисяч паперових документів. З 1 жовтня ми маємо намір це припинити", - написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Fаcebook у вівторок.

  У зв'язку з цим Дубілет розраховує, що 4 вересня рішення буде винесено на засідання уряду.

  "Учора ЗМІ поширили новину про те, що ми хочемо заборонити паперовий документообіг. Тут, на жаль, є помилка. Документообмін - це обмін документами між органами. Документообіг - це процеси узгодження документів усередині держорганів. Поки що йдеться лише про документообмін. А повна диджиталізація документообігу - це завдання на найближчі один-два роки", - додав міністр.

  Також він зазначив, що є низка документів, які поки що не можна перевести в цифру через закони, й у вересні зміни їх не стосуватимуться.

  "Ми їх ретельно проаналізуємо й теж оцифруємо, але для цього потрібно буде змінювати закони. Сподіваюся, до кінця року внесемо до ВР пропозиції", - написав Дубілет.

  Зокрема, він заявив, що після переведення документів в електронний формат розпочнеться їх ревізія щодо необхідності їх існування.