29 серпня відбулося перше засідання Верховної Ради ІХ скликання. Депутати прийняли присягу та ухвалили низку важливих рішень. Зокрема, обрали спікера, віце-спікерів, уклали коаліційну угоду та сформували комітети.
Голова Верховної Ради – Дмитро Разумков
Депутати під час засідання 29 серпня обрали головою Верховної Ради лідера партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова. "За" проголосували 382 депутатів, "проти" – 26, ще 11 не проголосували.
Під час виступу Дмитро Разумков зазначив, що упродовж багатьох років довіра населення до влади зменшилася.
Сьогодні ми маємо кардинально оновлену владу – це 80% нових облич у Верховній Раді, – сказав Разумков.
Разумков зазначив, що нова Верховна Рада має історичну місію – повернути довіру українців до влади, запустити законодавчі ініціативи стрімкого економічного зростання, очистити владу від корупції.
Новий спікер виділив 3 напрямки роботи Ради 9 скликання:
- Реформи інститутів влади і Верховної Ради України (Разумков відзначив на необхідності прийняти законопроекти про зняття недоторканості, про кнопкодавство, прогули депутатів, процедуру імпічменту та багато інших)
- Очищення влади від корупційних практик (зокрема, закон про незаконне збагачення)
- Запуск механізмів стрімкого економічного зростання (мета – зростання економіки на 5-7% уже наступного року, ліквідація монополії)
Дмитро Разумков – 35-річний політтехнолог, був спікером штабу та одним з головних політичних консультантів Володимира Зеленського у президентській компанії 2019 року. Керуючий партнер та директор компанії політичного консалтингу "Ukrainian Politconsulting Group".
Основні обов'язки спікера Верховної Ради
- Проводити засідання Верховної Ради з дотриманням вимог Регламенту.
- Організовувати роботу Верховної Ради та координувати діяльність її органів.
- Підписувати акти, прийняті Верховною Радою, засвідчуючи відповідність їхнього змісту прийнятим рішенням.
- Забезпечувати дотримання календарного плану роботи сесії та порядку денного пленарних засідань.
- Представляти Верховну Раду у зносинах з іншими органами державної влади України та органами влади інших держав і міжнародними організаціями.
- Звертатися до суду з позовом про дострокове припинення повноважень народного депутата.
Зауважимо, що партія "Слуга народу" підготувала 465 законодавчих актів і змін до законів. Серед яких є в тому числі і зміни до Конституції.