З метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 започатковано відзначення в державі 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  Ця дата обрана не випадково. Саме в цей день під Іловайськом загинуло найбільше українських воїнів – 366 чол., 429 дістали поранення різного ступеня тяжкості, 300 потрапили в полон…

  Всього за 5 років, під час проведення АТО/ООС на Сході України загинуло близько 3000 військових , серед них 11 наших земляків.

  Вшанувати пам’ять загиблих біля пам’ятника захисникам України зібрались керівництво району, військкомату, представники райдержадміністрації, районної ради, військові, громадськість.

  В своїх виступах заступник голови районної ради Володимир Бігас, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський, військовий комісар Жмеринського об`єднаного міського військового комісаріату Тарас Андрійчук відзначили великий подвиг українських військових у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України. Подякували їм за мужність та самопожертву заради кращого майбутнього нашої держави.

  Учасники заходу схилили голови у скорботній хвилині мовчання за полеглими та поклали корзини та квіти до пам’ятників загиблих в АТО/ООС, Героям Небесної Сотні та воїнам Другої Світової війни.