Напередодні найвизначніших свят нашої держави – Дня Державного Прапора та 28-ї річниці здобуття Україною незалежності на Жмеринщині було заплановано чимало заходів. Офіційна ж частина свята розпочалася в глядацькій залі районного будинку культури.

  До зали внесено Державний Прапор України та прозвучав Державний Гімн.

  Піснею – реквіємом та схиленими головами присутніх вшановано світлу пам’ять наших земляків, які поклали свої життя у боротьбі за незалежність.

  З вітальною промовою виступив перший заступник голови районної державної адміністрації О.Монастирський. Наголошуючи на тому, що незалежність є Найбільшим з усіх благ, без якого не можна користуватися всіма іншими, він зробив короткий екскурс в історію нашої України, згадав її щасливі та трагічні сторінки, болючі втрати. Вітаючи громадськість з прийдешніми святами висловив надію, що в недалекому майбутньому утвердяться мир і спокій на нашій землі, ми побудуємо сильну, вільну, благополучну державу, бо цього прагне наш український народ.

  До слів привітань доєдналися голова районної ради В.Малярчук, заступник Жмеринського міського голови В.Дудік.

  Розпочалася церемонія відзначення жителів нашого краю за значний внесок у соціально-економічний розвиток району, сумлінну плідну працю та з нагоди 28-ї річниці незалежності України, до якої долучився депутат обласної Ради, нещодавній голова райдержадміністрації О.Легеза.

  За дорученням обласного керівництва Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної Ради вручено директору районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Р.Осіпчуку.

  Розпорядження голови райдержадміністрації про відзначення з нагоди свята зачитала керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук. В цей день було вручено 31 свідоцтво про занесення на міськрайонну Дошку пошани (27 громадянам і 4 трудовим колективам) та нагороджено грамотами і грошовими преміями 32 кращих представника різних сфер діяльності району.

  За результатами огляду світлиць територіальних громад, який передував офіційній частині святкової програми, їх було нагороджено Подяками райдержадміністрації та районної ради з врученням пам’ятних подарунків від депутата обласної Ради

  О.Легези за креативність і творчий підхід в різних номінаціях. О.Легеза привітав присутніх на заході з наступаючими святами.

  Концертна програма була підготовлена працівниками та вихованцями закладів культури району, народними аматорськими колективами. Кодою її став неперевершений та завжди актуальний «Гопак» у виконанні танцювального колективу «Чарівниця» під керівництвом О.Мельника.

  В холі районного будинку культури було представлено на огляд експозиції з виробів народної творчості.