Пиво відомо людині вже тисячі років. Поряд з вираженими позитивними смаковими якостями цей напій має корисні властивості. Він містить у собі вітаміни групи В, С, корисні ферменти, також фруктозу, сахарозу, глюкозу, мальтозу, які легко засвоюються організмом. Пиво застосовувалося в медицині при деяких хронічних захворюваннях, при виснаженні організму. Але позитивні властивості пива перекриваються низкою негативних моментів.

  ТІЛЬКИ ФАКТИ:

  ПИВО НЕ ЯВЛЯЄТЬСЯ НЕШКІДЛИВИМ СЛАБОАЛКОГОЛЬНИМ НАПОЄМ!

  Вчені, які досліджують проблему алкоголізму, цілком обґрунтовано вважають неправомірним поділ спиртних напоїв за мірою їх шкідливої дії на організм, тому що серед них немає нешкідливих. За останні роки вміст алкоголю в пиві досягає в деяких сортах 14% (тобто відповідає винам за вмістом спирту), тоді як за часів СРСР міцність пива в залежності від сорту коливалася в межах 1,5-6%, а частіше - від 2,8% в Жигулівському до 3,5% в Московському.

  ПИВНИЙ АЛКОГОЛІЗМ.

  Доведено, що хронічний алкоголізм розвивається в 3-4 рази швидше від вживання пива, ніж від міцних алкогольних напоїв. Хворі на пивний алкоголізм потрапляють до лікарні у вкрай важкому, запущеному стані, найчастіше з вираженим отупінням і зниженням особистісної оцінки. Перший рейхсканцлер Німеччини Отто Фон Бісмарк, знаючи не з чуток про шкідливі наслідки вживання пива, дав наступне визначення пивному алкоголізму: «Від пива стають лінивими, дурними і безсилими» (під «безсиллям» малася на увазі імпотенція).

  ПИВО ШКІДЛИВО ВПЛИВАЄ НА ГОРМОНИ ЛЮДИНИ.

  Пиво вміщує ряд токсичних речовин, в тому числі солі важких металів, що викликають зміни в ендокринній системі. Так, в організмі чоловіків при систематичному вживанні пива виділяється речовина, що пригнічує виробіток чоловічого статевого гормону тестостерону. Одночасно починають вироблятися жіночі статеві гормони, що викликають зміни зовнішнього вигляду чоловіка. У чоловіків, які постійно вживають пиво, розростаються грудні залози, стає ширшим таз. У жінок, що вживають пиво, зростає імовірність захворювання на рак, а якщо це мати, що годує, то у дитини можливі епілептичні судоми. Також у жінок стає грубішим голос і з’являються так звані «випні вуса».

  ШКІДЛИВИЙ ВПЛИВ ПИВА НА СЕРЦЕ.

  Найбільш руйнівним і шкідливим наслідком надмірного вживання пива є хворе серце, або «пивне серце». Воно виражається в розширенні порожнин серця, стовщенні його стінок, некрозах в серцевому м’язі, зменшенні мітохондрій тощо. Визнано, що ці зміни пов’язані зі вмістом у пиві кобальту, який застосовується в якості стабілізатора пивної піни. Вміст у пиві цього токсичного елемента призводить до того, що його вміст у серцевому м’язі споживаючих пиво перевищує допустиму норму в 10 разів! Існують й інші фактори, що порушують роботу серця при пивному алкоголізмі. Це, перш за все, великі порції пива, що поглинаються в день його любителями, а також насиченість пива вуглекислим газом. Потрапляючи в організм, пиво швидко переповняє кровоносні судини. Це призводить до варикозного розширення вен і розширення границь серця. Так виникає синдром «пивного серця» або синдром «капронової панчохи», коли серце провисає, стає в’ялим і погано качає кров.

  ПИВО - НАРКОТИК, ЩО ВИКЛИКАЄ АГРЕСІЮ.

  Згідно із сучасними дослідженнями, пиво - це перший легальний наркотик, що прокладає шлях іншим, більш сильним нелегальним наркотичним засобам. Саме вживання пива є першопричиною скалічених життів мільйонів людей. Наркологи стверджують, що алкоголь є найагресивнішим із наркотиків, а пивний алкоголізм характеризується особливою жорстокістю. Цим і пояснюється завершення пивних вакханалій бійками, убивствами і грабежами.

  МАЙБУТНЄ НАЦІЇ ПІД ЗАГРОЗОЮ.

  Україна – лідер серед 40 країн з підліткового алкоголізму. Слабкі алкогольні напої (пиво, вино) уперше в житті вживають у віці 10-13 років, а міцні - в 12-15. Співвідношення дівчат і хлопців - 2:3. За останні роки зросла кількість підлітків, які страждають пивним алкоголізмом. Як свідчать лікарі, дітей наркоманів за останній час стало в кілька разів менше. Зате у два рази більше стало дітей-алкоголіків. Найменші пацієнти з діагнозом алкоголізм - підлітки 14 років. В результаті на очах у батьків тверезі діти перетворюються в питущу молодь, а питуща молодь - в батьків-п’яниць. Невже не зрозуміло, що пивна субкультура - це початок культури наркотизму, ведучої до деградації поколінь, а врешті-решт - до загибелі всього народу?

  ЗАДУМАЙТЕСЯ НАД ЦИМ!

  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ