30 % травм припадає на електротравми

  (поради при ураженні електричним струмом)

  Ураження електричним струмом може виникнути під час роботи з технічними електричними засобами, також при безпосередньому контакті з провідником або джерелом струму буває непряме, коли ураження наступає внаслідок електромагнітної індукції.

  КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ

  Електричний струм викликає загальні і місцеві порушення в організмі: втрату свідомості, судоми, зупинку серця і дихання, опіки.

  ПЕРША ДОПОМОГА І ДІЇ ДО ПРИБУТТЯ ЛІКАРЯ

  Необхідно швидше від’єднати постраждалого від провідника або джерела електричного струму: вимкнути рубильник, запобіжники, збити або відкинути провід сухою жердиною, одягом, пляшкою або перерубати провід сокирою з дерев’яним топорищем, заздалегідь вживши заходів самозахисту (надіти гумові рукавички або галові, під ноги покласти ізолюючий матеріал), щоб не отримати смертельне ураження струмом. Після від’єднання постраждалого від струму необхідно негайно приступити до проведення штучного дихання і закритого масажу серця до повного відновлення функції дихання і роботи серця. Постраждалого потрібно доставити в найближчий лікувальний заклад. Під час транспортування можлива повторна зупинка серця і дихання.

  Бережіть своє здоров’я та життя !

  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦЗ ТА БЖД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ спільно з ДЕПАРТАМЕНТОМ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОДА