Прем'єр-міністр Володимир Гройсман та Державний секретар США Джон Керрі обговорили питання просування України на шляху реформ

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі із Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Джоном Керрі обговорив питання просування України на шляху реформ.

   Під час спільної разом із Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм зустрічі із Джоном Керрі Володимир Гройсман подякував Сполученим Штатам Америки за підтримку українського Уряду на шляху реформ, яку він відчув під час свого візиту до США, а також за тверду підтримку у відстоюванні суверенітету і територіальної цілісності України.

 

  Володимир Гройсман зазначив, що новий Уряд, сформований неповних три місяці тому, розпочав низку реформ, "які в країні не проводилися десятиріччями". "Наш Уряд відданий реформам", – підкреслив він. Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд прийняв низку важливих рішень, зокрема щодо дерегуляції ціни на газ в країні. "Ми рухаємося шляхом перетворення України в сучасну реформовану країну", - зазначив він. Він також зауважив, що Уряд рішуче налаштований щодо боротьби з корупцією.

  Володимир Гройсман подякував Сполученим Штатам Америки за підтримку та надання допомоги у розмірі 220 млн доларів, яка була озвучена під час його візиту до США.

  Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд вже розпочав реформу української митниці для перетворення її в прозору та ефективну службу. Він поінформував, що в Україні працюють 11 спеціалістів з митної та прикордонної служб США, які допомагатимуть у реалізації цієї реформи. Голова Уряду поінформував, що Київський апеляційний господарський суд зняв арешт з рахунків компанії «Енергоатом», що дозволить виконати фінансові зобов’язання перед американськими та європейськими партнерами, у тому числі за кредитними угодами, а також повернути довіру іноземних банків.

  Він також зазначив, що Уряд розпочав приватизацію державних підприємств, зокрема процес підготовки до аукціону для приватизації ПАТ "Одеський припортовий завод". Голова Уряду підкреслив, що українська економіка має потенціал зростання.

  У свою чергу Джон Керрі висловив підтримку українським реформам. Він зазначив, що реформи допомагають Україні залучити інвестиції і забезпечити економічне зростання. Про це, зокрема, свідчить прогноз зростання економіки на 1,5% за підсумками цього року та 3% у 2017 році. Під час зустрічі сторони також обговорили питання "Мінського процесу" та підтримку Сполучених Штатів Америки України в оборонній сфері.