Спідкубінг – зовсім молодий вид інтелектуального спорту і означає – складання кубика – рубика на швидкість. Людей, що захоплюються швидкісною зборкою кубика Рубіка, називаються спідкуберамі.

  Вперше змагання з спідкубінгу відбулись в Жмеринці 3 серпня 2019 року, з нагоди святкування Дня міста. Близько 30 жмеринчан юного віку, виявили бажання взяти участь на звання найкращого спідкуберамі.

  До організації змагань долучилась Вінницький клуб спідкубінгу.

  Учасників привітали головний спеціаліст відділу сім’ї, молоді та спорту В’ячеслав Малюшицький та заступник Жмеринського міського голови з гуманітарних питань Ольга Боровська, які зазначили, що в Жмеринці інтелектуальні види спорту набирають все більшої популярності. Доказом цього є систематичне проведення шахових турнірів та вражаючі перемоги наших шахістів. Вони висловили сподівання, що незабаром в Жмеринці з’явиться і клуб любителів спідкубінгу.

  Під час змагань учасники використовували різні техніки та методики складання головоломки. Працювали з кубиками 3х3, 2х2 та пірамідкою.

  Судив змагання голова Вінницького клубу спідкубінгу Віталій Луценко.

  Рекордсменом із складання кубика 3х3 виявився Владислав Білоус, який справився за 13 секунд.

  Рекордсменом із складання кубика 2х2 та пірамідка стиав Владислав Чорната. Його рекорд – 5 і 8 секунд відповідно.

  У результаті перше місце у складанні кубика 3х3 вибороли: Владислав Білоус, Антон Гребенюк, Ярослав Чорната. Друге місце - Іван Семцов, Нікіта Халіулін та Даніїл Барціковський.

  Першим у складанні кубика 2х2 став: Владислав Чорната, другим - Нікіта Халіулін, третім – Ілля Печенюк.

  Пірамідку першим склав Владислав Чорната, другим – Ілля Семцов, третім – Даніїл Бєлий.

  Всі переможці та призери нагороджені грамотами, медалями та сувенірами із логотипом міста.

  Відзначили і наймолодшого учасника змагань – Олексія Малюшицького, якому виповнилось 8 років.