Останніх 13 років жителі Жмеринщини мріяли про те, що колись матимуть змогу відвідувати,а також приводити своїх дітей та онуків на оздоровлення, занять спортом в басейн, який до 2006 року функціонував близько 40 років та був справжньою візитівкою жмеринського спорту. Тут виховалось не одне покоління спортсменів, проводились змагання міжрайонного та обласного рівнів, навчились плавати імениті рекордсмени з плавання.

  На початку це здавалось нездійсненою мрією, адже ремонт потребував дуже великих коштів. Але завдяки фінансовій децентралізації, підтримці обласного керівництва, великим зусиллям міської влади – мрія стала реальністю.

  Довгоочікуване відкриття закладу відбулось під час святкування 116 річниці Жмеринки, 4 серпня 2019 року за участю керівництва міста, району, області, громадськості.

  Право перерізати стрічку надано почесним гостям та господарям Жмеринки: секретарю міської ради Юрію Світлаку, заступнику голови Вінницької облдержадміністрації Олександру Крученюку, депутату обласної Ради Олегу Легезі, голові Жмеринської районної ради Василю Малярчуку, дворазовому срібному призеру 25 Олімпійських ігор в Барселоні, чемпіону Європи з плавання 1991 року , голові відділення Національного Олімпійського комітету у Вінницькій області Павлу Хникіну.

  В своїх виступах вони щиро вітали жмеринчан із знаменною подією. Дякували всім, хто доклав великих зусиль до відкриття спортивно – оздоровчого закладу, висловлювали радість за те, що жмеринчани зможуть з користю для здоров’я використовувати своє дозвілля.

  Представлено директора оновленого спортивно-оздоровчого закладу «Юність» Дмитра Кузіва.

  Під час екскурсії по закладу велике враження на присутніх справила якість проведення ремонтних робіт, європейський рівень створених умов для занять, комфортність для відвідувачів, в т. ч. для людей з вадами здоров’я.

  Тут є приміщення, які в майбутньому будуть використовуватись для занять системою йоги, аеробікою, фітнесом, ін..

  Щирими оплесками супроводжувались показові виступи з плавання різними стилями знаменитих спортсменів Хникіних та стрибки у воду юних плавців із Вінницької ДЮСШ на чолі із Заслуженим тренером України Діаною Кульбері та вихованці спортивної школи з Києва.