Підготовка до свята розпочалась заздалегідь. Комунальними установами, громадськістю, представниками влади прибрано та упорядковано вулиці та дороги , сквери та парки, об’єкти історичної спадщини та площі, насаджено нові клумби.

  Заплановані заходи з нагоди святкування відбувались два дні.

  Особливий подарунок в перший день , 3 серпня, отримали громадські організації Спілки ветеранів війни в Афганістані та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Біля міського парку культури та відпочинку ім.. М.Горького відкрито оновлений меморіальний комплекс пам’яті воїнам-афганцям та ліквідаторам Чорнобильської трагедії.

  Цікавим цей день виявився і для любителів спорту. На міському стадіоні пройшов футбольний турнір, а в спортивній залі – відкритий міський турнір із змішаних єдиноборств.

  Вперше на центральній площі міста проведено чемпіонат із спідкубінгу (складання кубіка – Рубіка на швидкість). Участь в змаганні взяло близько 30 любителів інтелектуального спорту.

  Увечері молодь міста розважалась на запальній дискотеці.

  Другий святковий день, 4 серпня, розпочався із демонстрації творчих талантів юних та дорослих жмеринчан. Арт-квартал «Жмеринка мистецька» Алея творчості, майстер-класи для дітей та дорослих, Бодi-арт, Арт–вернiсаж, малювання кольоровим піском. Жмеринчани активно брали участь в інтелектуальних конкурсах, інтерреальному квесті, розважальній програмі для дітей, бульбашковому шоу, іграх та розвагах з аніматорами.

  Юні танцівники Жмеринщини позмагались в майстерності із знаменитим танцюристом – земляком, учасником шоу «Танці з Зірками» Олександром Прохоровим.

  Найбільшим подарунком для жмеринчан стало відкриття міського спортивно – оздоровчого закладу «Юність», на відкриття якого прибули високоповажні гості з міста та області.

  Увечері переможці конкурсу «Людина 2019 року» в різних номінаціях під бурхливі оплески отримали свої заслужені нагороди.

  Справжньою родзинкою свята став неперевершений виступ учасниці конкурсу Євробачення, відомої української співачки, Альоші.

  Неймовірним видовищним феєрверком завершилось святкування Дня народження рідного міста Жмеринки.