З усіх залишених нам у спадок пращурами свят – наймістичніше свято Івана Купали. За повір’ями, саме у купальську ніч трапляються неймовірні дива. Вірять, чи ні українці у купальські чудеса, а свято відзначають майже в усіх населених пунктах України. Не є виключенням і Жмеринський район.

  Протягом 6-8 липня в 34 населених пунктах проходитимуть святкові театралізовані дійства, масові гуляння, виступи художньої самодіяльності, ін..

  Грандіозне дійство розвернулось на березі річки Рів в смт Браїлів 6 липня 2016 року.

  На свято зібралась сила – силена людей, місцевих жителів, приїжджих із м. Жмеринка, м.Вінниця, найближчих сіл.

  Розпочались заходи із районних спортивних змагань з волейболу серед жінок на кубок Костянтина Церклевича та богатирських ігор, на яких районні спортсмени продемонстрували високу майстерність та підготовку.

  Перед початком театралізованого дійства з вітальним словом до учасників та гостей свята звернувся очільник Браїлівської громади Валерій Резедент, який відзначив, що свято Iвана Купала є дiйство добра, щиростi слов'янської душi, милосердя, яке стверджує єднiсть природи i людини. Він побажав усім щастя , удачі, добра, миру і злагоди, впевненості у завтрашньому дні.

  Українськими народними та сучасними піснями, хороводами розважали присутніх місцеві талановиті артисти – вихованці Браїлівського будинку культури та районного будинку школярів та юнацтва під час театралізованого дійства «Ця чарівна купальська ніч».

  Оплесками супроводжували присутні переможців спортивних змагань, які приймали нагороди від начальника відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Василя Марчука та Браїлівського селищного голови Валерія Резедента.

  Велику насолоду отримали глядачі і від виступів народного фольклорний ансамблю троїстих музик «Вусачі» та квартету «Мрія»

  З настанням перших сутінків на березі розпочались справжні магічні дива – було запалено купальське вогнище. Хлопці й дівчата перестрибували через вогонь, загадуючи заповітні бажання, інші водили хороводи, танцювали, співали та раділи святу, коли усі свої палкі почуття можна висловити за допомогою стихій - води і вогню, за допомогою музики, танцю та жартів.