Наприкінці минулого місяця на території підприємство «Жмеринський лісгосп» відбулась колегія обласного управління лісового та мисливського господарства.

  Місце проведення Колегії обрано невипадково. Адже Жмеринське лісове господарство вже багато років поспіль демонструє високу результативність своєї діяльності.

  Трудовий колектив ДП «Жмеринський лісгосп» нараховує 142 чол. за І півріччя 2016 року на одного працюючого вироблено продукції на суму 81746 грн., реалізовано продукції на 69789 грн.

  Виробіток та реалізація на 1 га площі за перший квартал відповідно склав 610 грн, 521 грн.

  Середньомісячна зарплата одного працюючого за 5 місяців 2016 року складає 5726 грн. (126% до відповідного періоду м. р.). До Зведеного бюджету за перший квартал 2016 р. перераховано 3 млн. 949 тис. грн., соціального внеску – 826 тис. грн.

  Директор держпідприємства Петро Бендера вчить кожного лісничого, керівників інших виробничих підрозділів рахувати кожну копійку, зменшувати затрати на всіх етапах виробничого процесу.

  Наприклад, від якості заготовленого насіння залежить приживлюваність лісових культур. Чим вона вища, тим менше потрібно проводити доповнення лісових культур в наступні після посадки роки. Бо ж доповнення – це ж додаткові витрати. Або ж візьмемо навантажувально-розвантажувальні роботи, транспортування сировини до місць завантаження. Вимога часу – розробка деревини на лісовій ділянці, використання контейнерних майданчиків. Зараз найбільше навантаження в питаннях реалізації деревини несуть на собі Жмеринське та Людовське лісництва. На повну потужність працює дровокол.

  Якісні колоті грабові дрова відправляються польським споживачам за ціною 37 євро за один кубометр.

  В держлісгоспі справді всі служби максимально працюють на споживача, тримають руку на пульсі ринку деревини.

  Щорічно держлісгосп відтворює ліси на площі 125 га: лісовідновлення – 100 га, лісорозведення – 25 га. В постійному лісовому розсаднику Барського лісництва вирощується щорічно 850 тис. штук сіянців основних лісоутворюючих деревних та чагарникових порід. Лісового насіння заготовляється 8,3 – 9,5 тонн. Для вирощування декоративного посадкового матеріалу на базі Людовського лісництва побудовано три теплиці площею 450 кв. м з сучасним крапельним поливом. Тут вже вирощується 48 видів та форм декоративного посадкового матеріалу.

  На території Жмеринського лісництва створено вольєрне господарство площею 51,4 га.