У літній період з метою профілактики отруєнь агрохімікатами та пестицидами серед населення району, Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області нагадує про основні вимоги законодавства у сфері діяльності, пов’язаної з застосуванням пестицидів та агрохімікатів.

  Для обробки індивідуальних садів та городів в межах населеного пункту застосувуються пестициди, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

  Категорично забороняється застосування незареєстрованих пестицидів та агрохімікатів, а також препаратів без фірмової упаковки і інструкції щодо безпечного їх застосування.

  Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні, ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10˚С.

  Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих в межі або поблизу населених пунктів, необхідно встановити попереджувальні знаки та оповістити людей про майбутні роботи і строки, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні.

  При обробках садів установлюються санітарно-захисні зони від меж оброблюваних ділянок до водних джерел: при наземному методі з використанням гранульованих форм пестициду – 300м; обприскуванні – 500м; при авіаметоді – 1000м (до рибогосподарських водойм не менше 2000м).

  Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць масового відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300м.

  При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

  При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись вимог щодо техніки безпеки, для зведення до мінімуму негативної дії пестицидів і агрохімікатів на людей та довкілля:

  • не допускається проведення ручних робіт після випадання опадів напередодні запланованого строку виходу на роботу і при температурі повітря вище +20˚С. У цих випадках строки збільшуються на одну добу, ручні роботи слід проводити після механізованого розпушування грунту;
  • під час роботи з препаратами забороняється курити, пити або вживати їжу;
  • застосовувати засоби індивідуального захисту;
  • при потраплянні препарату на шкіру – зняти забруднений одяг, промити теплою водою з милом або слабким содовим розчином. При потраплянні в очі – ретельно промити їх великою кількістю води. При проковтуванні - негайно звернутися до лікаря з упаковкою з-під препарату;
  • зберігати препарати в закритих оригінальних упаковках в добре вентильованому захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижче 0˚С та не вище + 35˚С; - зберігати окремо від продуктів харчування, кормів і питної води;
  • не допускати можливості доступу до препаратів дітей та домашніх тварин.

  Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Жмеринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби