У день голосування поліцією зареєстровано 73 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, ще 7 повідомлень надійшли у ніч підрахунку голосів. Складено 2 адміністративних протоколи, за 7 фактами розпочаті кримінальні провадження.

  За день виборів у народні депутати України та ніч підрахунку голосів до поліції надійшло 80 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства, за 7 фактами відкриті кримінальні провадження, 4 з них – зареєстровані в ніч підрахунку голосів.

  Вінницьким відділом поліції зареєстрований факт видачі членом виборчої комісії бюлетенів двом особам-переселенцям, які голосували за відкріпними талонами, по одномандатному виборчому округу за мажоритарною системою, на що ті не мали права. За цим фактом розпочато кримінальне провадження ч. 1 ст. 158-1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз). Таке правопорушення карається обмеженням волі строком до 3-х років.

  До Хмільницького відділенням поліції надійшло повідомлення від кандидата у народні депутати про факт фальсифікації виборів на одній з дільниць. У списках виборців заявниця виявила однакові та схожі підписи осіб, які отримали виборчі бюлетені. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 158 ККУ (фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців). Таке правопорушення карається позбавленням волі строком до 10 років.

  До Калинівського відділу поліції звернувся кандидат у народні депутати з повідомленням про те, що уточнюючі протоколи результатів виборів заповнювались не на засіданні ДВК, а за межами дільниці. За цим фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 158 (замах на фальсифікацію виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців). За таке правопорушення передбачено до 7 років ув'язнення.

  Жмеринським відділом поліції зареєстрований факт відсутності одного виборчого бюлетеня у скриньці для голосування. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 158-1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня). Таке правопорушення карається обмеженням волі строком до 3-х років.

  Крім того, в день голосування було відкрито 3 кримінальних провадження у Погребищенському, Чернівецькому та Вінницькому районах області.

  Відділ комунікації поліції Вінницької області