Власникам котлів, з метою безпечної експлуатації котелень та упередження травматизму і аварій при експлуатації котельного обладнання звертаємо Вашу увагу на необхідність вжиття першочергових заходів щодо дотримання порядку проектування, виготовлення, монтажу та експлуатації опалювальних котлів, в першу чергу теплопродуктивністю понад 0,1 МВт.

  Вам необхідно проводити навчання та перевірку знань працівників котелень з НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила з охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском», що затверджені Наказом Міністерства соціальної політики України 05.03.2018 р. №333, та які зареєстровані в Міністерстві юстиції України 10.04.2018 р. №433/31885, а також проведення технічного огляду опалювальних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт, для визначення якості виготовлення, монтажу, ремонту, реконструкції і модернізації, умов та строку подальшої безпечної експлуатації устаткування, оцінки технічного стану складових частин, деталей або їх елементів, перевірки їх на відповідність технічним вимогам.

  Також власникам опалювальних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт, до початку роботи котелень в осінньо-зимовий період 2019-2020 років необхідно одержати дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачено статтею 21 Закону України «Про охорону праці» та пунктом 9 додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Головний спеціаліст з питань використання трудових ресурсів, зайнятості та охорони праці відділу праці УСЗН Жмеринської РДА