Верховна Рада України ухвалила Виборчий кодекс України, який суттєво змінює виборчу систему в Україні. «За» відповідне рішення проголосувало 230 народних депутатів з 226 необхідних.

  Виборчий кодекс передбачає зміну виборчої системи з пропорційно-мажоритарної на пропорційну з відкритими регіональними списками (мажоритарка скасовується). Це означає, що люди голосуватимуть не лише за певну політичну партію, а й за конкретного представника цієї партії в регіоні. На основі голосування, складається внутрішньопартійний рейтинг кандидатів: ті, хто отримав найбільшу підтримку в регіонах потрапляють в Раду, якщо партія загалом долає прохідний бар'єр.

  Щоправда, до цієї системи внесли певні корективи: за поправкою нардепа від «Батьківщини» Сергія Власенка в законодавстві передбачили так звану «незгораєму десятку», тобто ті десять кандидатів, яких партія визначить самостійно та які гарантовано потраплять до ВР, у разі якщо партія подолає прохідний бар'єр, передбачений законодавством.

  Прохідний виборчий бар'єр для політичних партій залишився без змін на рівні 5%. Спочатку парламентарі хотіли знизити його до 4%, але ця правка не здобула підтримки серед народних депутатів.

  Окрім цього, кодекс передбачає поділ України на 27 виборчих регіонів. Кількість регіонів збільшилась шляхом поділу Києва на Дніпропетровської області на дві частини через велику кількість виборців. Натомість автономну республіку Крим об'єднали з Херсонською областю.

  У самому кодексі передбачили, що він набирає чинності з 1 грудня 2023 року, тобто, вибори до Верховної Ради, які відбудуться 21 липня, проводять за старою системою: половина депутатів обираються за списками партій, інша половина — на одномандатних виборчих округах (по мажоритарці).