На 89-му році життя закінчив свій земний шлях Степан Михайлович Литвин – видатний український поет, член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України.

  Народився 10 червня 1931 року в селі Головчинці (нині с.Кармалюкове) Жмеринського району на Вінниччині.

  Закінчив семирічну трудову школу, Чернятинський плодово-ягідний технікум, Бердянський технікум виноградарства та виноробства, здобув середню освіту у Бердянській вечірній школі робітничої молоді.

  Навчався в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. Друкував свої поезії в періодичній пресі, літературних журналах. Вчителював на Донбасі, викладав українську мову та літературу в середній школі №79 міста Донецька. Працював у редакціях кримських обласних газет. Був редактором у літературному журналі «Зміна» («Ранок»), «Дніпро». Завідував редакцією поезії у видавництві «Радянський письменник», працював завідувачем відділу поезії в письменницькій газеті «Літературна Україна».

  Він автор чотирнадцяти поетичних збірок і трьох книг вибраного. Головні теми його віршів: героїчне минуле українського народу, краса подільського краю, спадкоємність поколінь, долі людей рідного села. Чимало його поезій перекладені різними мовами. Окремі входять до шкільних підручників української літератури.

  Степан Михайлович довгий час працював у галузі поетичного перекладу: твори майже 500 зарубіжних авторів перекладено на інші мови. Співпрацював з відомими композиторами. Він автор понад 20-ти пісенних текстів, які звучать у виконанні народних артистів України.

  За плідну працю Степан Литвин нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Подякою Київського міського голови, відзначений багатьма грамотами і дипломами. Він лауреат Всеукраїнської літературної премії ім.Володимира Сосюри та обласної літературної премії ім.Володимира Забаштанського.

  У 2017 році видано монографію про творчий шлях письменника-земляка «Поет Кармалюкового краю».

  Таким залишився назавжди у нашій пам’яті цей чоловік – жив скромно, але віддано, дарував людям радість.

  2 липня 2019 року Степан Михайлович Литвин відійшов у вічність. Відспівування відбулося у церкві на Байковому цвинтарі. Похований на Сопському цвинтарі в Києві. Висловлюємо глибоке співчуття рідним та близьким покійного. Вічна пам’ять і Царство небесне Людині з великої літери.

  Володимир Горлей, член НСПУ