Йшла мова на розширеному засіданні комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та роботи з ветеранами за участю голови райдержадміністрації, депутата обласної Ради Олега Легези, голови районної ради Василя Малярчука, заступника міського голови Володимира Твердохліба, головних лікарів медичних установ району, завідувачів структурних підрозділів центральної районної лікарні.

  У вітальному слові голова райдержадміністрації, депутат обласної Ради Олег Легеза, голова районної ради Василь Малярчук закликали усіх присутніх до відвертого конструктивного діалогу, запропонували висловлювати свої думки, вносити пропозиції щодо подальшого розвитку медичної галузі.

  Першим заслухано звіт головного лікаря КНП «Жмеринський районний медичний центр первинної медико – санітарної допомоги» за 2018 – 2019 роки Олега Калінського.

  Звітувати було про що. Адже за роки впровадження медичної реформи на Жмеринщині первинна ланка надання медичних послуг зазнала значних позитивних змін. А це: створення інституту сімейних лікарів. На сьогоднішній день їх працює 39 чоловік, які підписали декларації з жителями району та отримують гідну заробітну плату, в 2 – 3 рази вищу за минулорічну. До речі показник підписаних угод, один із найвищих в області, складає 82 %. Значно покращилось матеріально – технічне забезпечення медичних закладів. На 94 % виконано вимоги табеля оснащення медичного підприємства. Значну частину коштів зекономлено за рахунок успішного проведення закупівель на електронному майданчику PROZZORO. За І півріччя дана сума складає близько 400 тис. грн..ін.

  Він щиро подякував районній та міській владі за постійну підтримку медицини, зміцнення матеріально – технічної бази закладів.

  Та, поруч із успіхами є ряд проблемних питань. А це недостатнє забезпечення автомобілями сімейних лікарів, необхідність проведення ремонтних робіт в медичних установах, удосконалення інформаційно – комунікаційних систем, підвищення кваліфікації медичного персоналу, ін..

  Присутні обговорили та намітили шляхи вирішення даних проблем.

  Про стан готовності реформування вторинної ланки медичної галузі Жмеринщини доповідав головний лікар центральної районної лікарні Ростислав Боровський. В першу чергу він подякував районній та міській владі за залучення коштів з бюджетів різних рівнів в 2018 році на проведення ремонтних робіт та закупівлю дорого вартісного обладнання. Стільки грошей як в минулому році на центральну району лікарню не було залучено ніколи.

  Завдяки цьому: реконструйовано та перепрофільовано гінекологічне відділення у відділення екстреної допомоги, відремонтовано дитяче відділення, проведено значний обсяг робіт щодо благоустрою території лікарні, придбано сучасний дихальний апарат, система киснеподачі, рентгенохірургічна система типу С-дуга з широким спектром клінічного застосування, закуплено ортопедичний стіл, 15 ноутбуків та інформаційних систем, ін..

  Про готовність до підписання угоди з Національною службою охорони здоров’я України головний лікар повідомив, що згідно поставлених вимог потрібно закупити відповідне обладнання для надання ще16 медичних послуг.

  Та основна проблема після підписання з угоди буде заключатись в питанні утримання пральні, харчоблоку та інших супутніх підрозділів. Адже гроші з Національної служби охорони здоров’я на такі витрати виділятись не будуть.

  Керівництвом району було акцентовано увагу на тому, щоб зменшити витрати на надання немедичних послуг, знайти шляхи більш ефективного та економічно обґрунтованого надання побутових послуг згідно сучасних тенденцій.

  Обговорення даного питання проходило в гострій дискусії. З цього приводу своє бачення висловлювали начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Олександр Ярмоленко, завідуючі відділеннями та працівники центральної районної лікарні. Домовлено до 1 вересня 2019 року знайти шляхи вирішення даної проблеми.

  Про роботу КНП «Жмеринська районна стоматологічна поліклініка» в нових умовах медичної реформи інформував головний лікар Андрій Сорокін.

  У зв’язку із завершенням контракту присутні розглянули також питання : про оголошення конкурсу на посаду очільника КНП «Жмеринський районний медичний центр первинної медико – санітарної допомоги.