В читальному залі Жмеринської центральної районної бібліотеки ім..В.П.Вовкодава 4 липня 2019 року проведено нараду-семінар з головами первинних ветеранських організацій, де піднімалися актуальні питання сьогодення та діяльності організації.

  Участь у нараді взяли: голова районної державної адміністрації, депутат обласної Ради О.Легеза, голова районної ради В.Малярчук, його заступник В.Бігас, начальник відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення С.Кальчук.

  Порядок денний засідання озвучив загалу голова районної організації ветеранів А.Паламарчук.

  С.Кальчук говорила про забезпечення виконання Закону України «Про статус ветеранів війни», поінформувала присутніх щодо впровадження монетизації пільг, забезпечення ветеранів санаторно-курортними путівками, психологічною реабілітацією - учасників АТО.

  Бібліограф закладу культури О.Захарчук коротко розповіла учасникам зібрання про бібліотеку, книжковий фонд, періодику. Перелічила послуги, які надаються відвідувачам. Зокрема, презентувала послугу «індивідуальне інформування», запросила представників ветеранської організації до участі в заняттях з електронного урядування та стати користувачами інших бібліотечних сервісів.

  19 травня 2019 року пішла з життя одна із самих активних членів громадської організації, голова первинної ветеранської організації сіл Чернятин, Токарівка та Слобода Чернятинська Ніна Семенівна Корчмарюк. Її світлу пам’ять вшановано хвилиною мовчання.

  А.Паламарчук у своєму виступі поінформував про черговий перерахунок пенсій, який проводитиметься з 1 липня цього року. Говорив про важливість роботи голів первинних ветеранських організацій та закликав і надалі дбати про ветеранів, захищати їх інтереси та відстоювати права. Довів до відома очільників первинних ветеранських організацій інформацію про заплановану на грудень обласну ветеранську конференцію. У зв’язку з чим було визначено дату проведення районної конференції – 31 жовтня.

  Голів первинних ветеранських організацій привітали очільники району О.Легеза та В.Малярчук. Відзначили конструктивну співпрацю районної організації ветеранів з районною владою, запевнили у подальшій підтримці у справі захисту інтересів ветеранів та статутної діяльності об’єднання. Учасникам зібрання побажали життєвої енергії, натхнення та плідної роботи.

  Під час семінару також обговорювали суспільно-політичну ситуацію в країні, актуальні питання громад, нагальні проблеми та завдання організації. А.Паламарчук повідомив про свою участь у тритижневому семінарі, які теми було піднято під час його проведення.

  В контексті обговорення питання об’єднання територіальних громад В.Бігас довів до відома учасників наради інформацію щодо процесу обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Коротко охарактеризував ті зміни, які передбачено проектом.