В Україні триває обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»

  Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» пропонує представникам органів місцевого самоврядування, громадськості, експертного і наукового середовища долучитися до фахового обговорення необхідності конституційних змін для завершення децентралізації, її незворотності.

  На думку Прем'єр-міністра України В.Гройсмана реформа децентралізації - одна з найважливіших для побудови сильної, демократичної, Європейської України.

  У 2014 році було представлено концепцію цієї реформи, яка дала їй старт. За цей час ми пройшли чималий шлях. Вперше за часи Незалежності громади отримали ресурси, повноваження, можливість самим визначати шлях свого розвитку. Реформа розпочиналась заради того, щоб відроджувались українські міста і села, щоб підвищувалась якість життя, щоб люди нарешті відчули, що можуть впливати на владу.

  Сьогодні наш обов'язок - це зробити ті зміни, які відбулись, незворотними, захистити децентралізацію, побудувати повноцінну систему місцевого самоврядування в Україні. Саме тому необхідно закріпити децентралізацію в Основному Законі України - в Конституції. Запропонований проект, який ми виносимо на обговорення, розроблявся, спираючись на наш власний і міжнародний досвід, на думку експертів і представників громад. Сподіваюсь, що наш проект змін до Конституції після обговорення буде прийнятий новим складом Верховної Ради і це буде важливим кроком на шляху до успіху України.

  Пропонуємо для ознайомлення проект Закону України та порівняльну таблицю змін. (Додається)

  Пропозиції можна надавати до 1 вересня 2019 року на адресу електронної скриньки: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.