Перерахунок пенсій з 1 липня для категорій пенсіонерів, які мали великий стаж, але невисокі зарплати, - це черговий крок змін в пенсійній системі. І Уряд наразі дбає про соціальне забезпечення українського пенсіонера. Про це в ефірі телеканалу «Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що це вже п’ятий перерахунок. І він торкнувся не тільки пенсіонерів з невеликими пенсіями, які відтепер стануть не менше 2 тис. грн, а й чорнобильців. Для деяких категорій ліквідаторів пенсії зростуть вдвічі, запевнив Глава Уряду.

  «Я соціальний Прем’єр, і це мені болить. Хочу, аби ми прискорювалися в цьому питанні», - зазначив Володимир Гройсман.

  Він також анонсував чергові підвищення пенсій - з 1 січня 2020 року на 25% для військових пенсіонерів, а наступний масовий перерахунок пенсій відбудеться автоматично 1 березня 2020 року.

  Довідково З 1 липня зростуть пенсії для 33 тис. військовослужбовців ліквідаторів на 2 - 5 тис. грн. Якщо розмір їхньої пенсії становив 3,8 - 5,5 тис. грн, стане - 5,8 - 10,5 тис. грн.

  Також зростуть пенсії 43 тис. осіб, що отримали інвалідність внаслідок війни (АТО та ООС). Якщо нарахування були 3,5 - 4,4 тис. грн, стане - 5,6 - 10,1 тис. грн.