На виконання статті 40 Конституції України, Закону України “ Про звернення громадян”, Указів Президента України та інших документів вищестоящих державних органів, райдержадміністрацією проведена робота, спрямована на створення необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на звернення.

  Протягом першого півріччя 2016 року райдержадміністрацією отримано 324 звернення, що на 46,більше ніж у 2015 році ( 278), з них: колективних 12 (6- 2015р.), повторних 0 (2-2015р.), та через вищестоящі організації 64 (26-2015р.) На особистому прийомі головою райдержадміністрації та його заступниками отримано 68звернень (60– 2015р.) письмових звернень - 196 (168– 2015р.), на виїзному прийомі – 60, (26-2015) по телефону “ Довіра” – 0 (2-2015р.) та “Гаряча лінія” - 0

  Усього звернулось 454 громадян (298-2015р.) Порушено 186 питання ( 278-2015р.) , серед яких:

  Отримано звернень з вищестоящих органів – 64 (26-2015р.)

  Із громадян, які зазначили свій соціальний статус, звернулись: 23 громадян з числа інвалідів війни та учасників бойових дій, 10 членів багатодітних родин, 25 інвалідів загального захворювання, 10 громадян з дітьми – інвалідами. Здебільшого у таких зверненнях порушувались питання соціального захисту, у т.ч. щодо виділення матеріальної допомоги на лікування громадянам.

  Масова частина звернень стосувалася питань пов’язаних з нарахуванням та виплати субсидії жителям району. Також розглядались питання оформлення права на земельні частки(паї) в порядку спадкування.

  Як свідчить аналіз найчастіше в категорії соціального захисту порушувались питання надання матеріальної допомоги, отримання соціальних виплат, призначення, перерахунку та виплаті пенсій, соціального захисту громадян, які потребують підтримки. Найменш захищеним категоріям населення, за їх зверненнями надано матеріальну допомогу на вирішення побутових проблем .

  Усі звернення вирішувались в межах компетенції, громадянам надавались обґрунтовані роз’яснення порушених ними питань відповідно до вимог чинного законодавства, звернення інвалідів війни розглядались і вирішувались в першочерговому порядку.

  Забезпечувалось особливо уважне ставлення до вирішення проблем з якими звертаються інваліди загального захворювання та інші непрацездатні особи, багатодітні сім”ї, одинокі матері, які потребують соціального захисту та підтримки. По заявам громадян цієї категорії також протягом звітного періоду розпорядженням голови райдержадміністрації із районного бюджету надано одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 16 тисяч гривень.

  Із 324 проблемних питань звернень громадян, на даний час вирішено позитивно 149, 45 звернень перебувають на розгляді і контролі, 130 заявникам надані обґрунтовані роз’яснення з посиланням на вимоги чинного законодавства. 12 звернень отриманих райдержадміністрацією є колективними, з ними звернулись 130 громадян.

  Всі звернення отримані районною державною адміністрацією находяться на постійному контролі, належному організаційному рівні, забезпечується дотримання передбачених законодавством термінів розгляду звернень та вчасне інформування заявників про наслідки розгляду, відповідно до Закону України “ Про звернення громадян”.

  Головний спеціаліст по роботі із зверненнями громадян Л.Кондратюк