Нещодавно директори шкіл Жмеринського району побували на Шаргородщині. При в’їзді в місто біля арки, що символізує стародавні вежу й умовний міст, делегацію зустрічали начальник відділу освіти Шаргородської РДА Кутнік В.О. та голова Шаргородської організації профспілки працівників освіти Мельник Г.Ю..

  Щирі посмішки, гостинність і зичливість не зникали з облич. Візит директорського корпусу Жмеринського району мав цілі й завдання: ознайомитися з навчальними закладами сусіднього району, відвідати інклюзивно - ресурсний центр.

  Візитери відвідали гімназію. Екстер’єр та інтер’єр новобудови приємно вразив усіх. По - сучасному обладнано кабінети, шкільні коридори. Шаргородці особливу увагу приділяють минувшині рідного краю. На коридорах створено міні-музей.

  Гостинно приймали Жмеринську делегацію в інклюзивно-ресурсному центрі. Всі були приємно вражені досить креативно обладнаними кабінетами: шкіряні меблі для відпочинку, набори кульок, піску для розвитку моторики рук, створено штучний дощ, на стінах-дивовижні картини. Одразу було помітно приязне ставлення вихованців до своїх вчителів. Фінансується інклюзивно-ресурсний центр, як ми потім довідалися, Міжнародною організацією. Нещодавно виділено їм було 3 млн. грн.

  Довелося також побувати у Зведенівській ЗОШ І-ІІІ ст., яка була відкрита у 2018році. Ще досі у школі по-новому пахнуть меблі, просторі коридори та комфортні, затишні кабінети. Зведенівська ЗОШІ-ІІІ ст. на 2-гектарній площі розмістила шкільне лісництво. Рівними рядами висаджені плодові дерева, овальні ялини та інші екзотичні рослини.

  Було також здійснено екскурсію стародавнім містечком Шаргород: прогулянка кривулястими спусками і перебування в уявному Єрусалимі, де розміщено мости, арки, умовна Стіна плачу, альтанки.