Оперативники спецслужби встановили, що група переселенців з Донбасу, які тимчасово проживають в Києві, організувала переказ коштів для фінансового забезпечення сепаратистів.

  «Вони разом зі спільником, який фактично проживає в Донецьку, налагодили в обхід чинного законодавства канал надходження готівки на тимчасово окуповану територію Донецької області, в тому числі в інтересах встановлених учасників НЗФ «ДНР». Для проведення операцій зловмисники використовували реквізити банківських карт, відкритих в вітчизняних банківських установах», – йдеться у повідомленні.

  Співробітники СБУ задокументували, що протиправний механізм функціонує з 2016 року, загальний обсяг з ознаками фінансування терористичної діяльності становить майже п’ять мільйонів гривень.

  Під час обшуків в Києві за адресами службових, житлових приміщень і в автотранспорті фігурантів кримінального провадження за статтею про фінансування тероризму (ч.2 ст.258-5 КК України) правоохоронці вилучили велику суму грошей в іноземній і вітчизняній валюті, 49 банківських карток і «чорну» бухгалтерію, яка доводить проведення незаконних операцій.

  Фігурантам провадження оголосять підозри.