На Жмеринщині 19 червня 2019 року з робочим візитом перебував голова Вінницької обласної державної адміністрації В.Коровій. Спільно з головою Жмеринської районної державної адміністрації О.Легезою очільник області відвідав с.Мартинівка та ділянку траси Жмеринка – Бар, які найбільше постраждали внаслідок негоди, яка впродовж декількох днів вирувала в районі. В.Коровія супроводжували: його заступник В.Броварник, керівник апарату облдержадміністрації В. Бойко, директор Департаменту цивільного захисту С.Вовченко, директор Департаменту агропромислового розвитку М.Ткачук.

  Під час перебування в с.Мартинівка делегація оглянула вулиці, де ситуація була найскладнішою, відвідала садиби постраждалих місцевих жителів В.Боровського та А.Лавренченко, поспілкувалася з жителями села.

  Детально змалював ситуацію, яка відбувалася під час вирування негоди директор філії «Жмеринський Райавтодор» О.Навроцький. Зокрема, він повідомив представників області, що в результаті сильних дощів різко піднявся рівень води в 6 ставках та було зруйновано гідроспоруди, в результаті цього утворився величезний водний потік, який прокладав собі дорогу через населений пункт, руйнуючи на своєму шляху хиткі будівлі, дорожнє покриття, змиваючи посіви, а також затоплюючи будівлі та наносячи бруд. На даний час працівниками філії проведено ряд робіт з з очистки та відновлення дорожнього покриття.

  В момент приїзду делегації до зруйнованої ділянки траси у напрямку м.Бар, там проводилися відновлювальні роботи.

  О.Навроцький пояснив, що руйнація дороги спричинена потужним водяним потоком, який сягав понад 2,5 м висотою над рівнем дороги від сильного дощу та ще підсиленим водяними масами, які вивільнилися в результаті руйнації каскаду водних споруд. Ця ситуація тривала близько 6 годин, гідротехнічна споруда, яка стоїть на шляху, хоча і вціліла, та не мала змоги пропускати через себе таку масу води, тому вода йшла через верх і спричинила руйнацію дорожнього покриття.

  За словами В.Броварника відновлення і укріплення цієї ділянки дороги вартуватиме 10,8 млн. грн..

  В.Коровій зазначив, що так як дорога державного значення і збитки перевищують 10 млн. грн.. її ремонт буде проводитися за рахунок Укравтодору. Також голова облдержадміністрації зауважив, що ця ситуація нам відкрила інші проблеми – неналежний стан гідроспоруд. В області 5300 ставків, завдання тепер провести ревізію стану гідроспоруд, виявити аварійні, привести їх до належного стану, щоб надалі убезпечити себе від подібних ситуацій. Запевнив у тому, що обласна влада готова надати допомогу постраждалим, час затягують лише бюрократичні перепони, але головне – це надати людям допомогу якісну. Валерій Вікторович також поінформував, що будинок А.Лавренченко не підлягає відновленню, тому прийнято рішення про виділення коштів з районного та обласного бюджетів на придбання нового.

  В.Броварник відзначив, що лише на розчистку замулених ділянок місцевих доріг передбачено 725 тис. грн., в загальному на місцеві дороги в Жмеринському районі закладено 8 млн. грн..

  Голова райдержадміністрації О.Легеза повідомив, що на ремонт зруйнованих доріг з районного бюджету виділено 132 тис. грн.. Складено відповідні акти, підготовлено документи, які є підставою для надання постраждалим матеріальної допомоги з районного бюджету. На ліквідацію наслідків стихійного лиха вже задіяно 400 тис. грн. Це гроші з районного бюджету, управління автомобільних доріг та сільськогосподарських виробників. Також він відзначив активність депутатів районної ради, згуртованість людей, те що в короткі строки вивезено щебінь для ремонту найпроблемніших ділянок.

  В.Коровій відзначив оперативну роботу служби МНС, які відкачували воду з підтоплених будинків та садиб. В області прийняли рішення про виділення додаткових коштів в розмірі 1 млн. грн.. на потреби служби.

  В ході розмови торкнулися сільськогосподарської теми. В.Коровій говорив про значні пошкодження посівів та особливість ґрунтів на Жмеринщині, які мають глинисту структуру і під час потужних дощів не залишають аграріям більше шансів окрім того, щоб пересівати культури.

  О.Легеза уточнив, що в районі втрати сягають 25% від усіх посівів.

  В районі продовжується проведення комплексу заходів з ліквідації наслідків негоди.